O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Podręczniki 2024/2025

WYKAZ PODRĘCZNIKÓW DLA KLAS PIERWSZYCH TECHNIKUM NA ROK SZKOLNY 2024/2025

Podręczniki - klasy 1

Rekrutacja 2024/2025

Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 3

Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich realizujemy projekt, którego celem jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

Skupiamy się na wsparciu praktycznej nauki zawodu, rozwoju kompetencji kluczowych, w tym kompetencji zielonych i przyszłości oraz wzmocnieniu zdrowia psychicznego uczennic i uczniów 3 szkół zawodowych Powiatu Wołowskiego.

Wsparcie realizowane będzie poprzez zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, staże uczniowskie, kursy, doradztwo zawodowo-edukacyjne, wyjazdy na targi branżowe, wizyty zawodoznawcze, warsztaty na uczelniach wyższych, a także zajęcia integracyjne, wzmacniające umiejętności społeczno-emocjonalne i zdrowie psychiczne.

Zakładamy, że projektem obejmiemy co najmniej 410 uczniów i uczennic.


Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Jubileusz 70 – lecia Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie

    18 października 2019 roku, w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie, odbyła się uroczystość 70 – lecia szkoły. Obchody jubileuszu rozpoczęły się uroczystą mszą koncelebrowaną w kościele św. Wawrzyńca w Wołowie.  Część oficjalna uroczystości prowadzona przez absolwentów tej szkoły, obecnie nauczycieli Agnieszkę Rak – Skrzypek i Sylwiusza Sygułę rozpoczęła się o godzinie 12.00.

    W pięknie udekorowanej sali mogliśmy przywitać przybyłych na uroczystość dostojnych gości, wśród których byli przedstawiciele władz powiatu i gminy, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych,  przedstawiciele instytucji i zakładów pracy współpracujących ze szkołą, absolwenci szkoły, byli jej pracownicy, rodzice naszych uczniów i uczniowie. Dostojeństwa uroczystości dodały  dwa poczty sztandarowe: pierwszy historyczny z roku 1960  wprowadzony przez uczniów w strojach kościuszkowskich a drugi dumnie wniesiony prze obecnych  uczniów Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie. Chwila ta była wyjątkowa dla wszystkich, ale szczególne wrażenie wywarła na Panu Władysławie Kozieł, absolwencie szkoły z roku 1962 oraz pierwszym sztandarowym szkoły, który przybył do Nas już w przeddzień uroczystości.  Obecna  dyrektor szkoły-  pani Barbara Żeliźniak serdecznie i ciepło powitała przybyłych na jubileusz  70-lecia. Szczególnie ciepłe słowa popłynęły w kierunku byłych dyrektorów naszej szkoły: Pana Stanisława Stefanko, Pana Józefa Śmigielskiego oraz Pani Stanisławy Borodacz, których przywitano kwiatami i podziękowano za wieloletnią pracę i wkład w tworzenie historii szkoły.

    Serdeczne gratulacje z okazji jubileuszu szkoły i na ręce p. dyrektor  złożyli: wicestarosta Wołowski  Pan Jarosław Iskra, Burmistrz Gminy Wołów Pan Dariusz Chmura, dyrektorzy szkół i placówek oświatowych, przedstawiciele instytucji i zakładów pracy współpracujących ze szkołą.

    Jubileusz to czas wspomnień. Dlatego ważnym momentem uroczystości było  wysłuchanie wspomnień byłych pracowników i absolwentów. Zwieńczeniem akademii był spektakl słowno – muzyczny ,, Kochaj świat, kochaj życie - carpe diem” przygotowany przez uczniów Technikum.

    Po akademii dyrektor szkoły Pani Barbara Żeliźniak oraz byli  dyrektorzy Pan Stanisław Stefanko, Pan Józef Śmigielski oraz Pani Stanisława Borodacz udali się pod pomnik upamiętniający 70-lecie powstania Państwowego Technikum Rolniczego  w celu złożenia kwiatów. Natomiast przedstawiciel organu prowadzącego szkołę, wicestarosta wołowski pan Jarosław Iskra, absolwenci i uczniowie posadzili drzewo- dorodnego platana, żywą pamiątkę jubileuszu 70 – lecia szkoły.

    Iluż wzruszeń i radości dostarczało przekładanie kart starych kronik, oglądanie fotografii koleżanek i kolegów z klasy, zdjęć z wycieczek, odczytywanie wpisów w kronikach szkoły.  Z tymi wspomnieniami absolwenci przechodzili do kawiarenki, gdzie przy filiżance kawy   i dobrym ciastku jeszcze długo wspominali minione lata i zapamiętane chwile.

    Na obiekcie szkolnym, przy wyjątkowo sprzyjającej jesiennej aurze, odbyły się spotkania absolwentów, którym towarzyszyli wychowawcy i nauczyciele. Także przybyli goście odwiedzali szkołę, podkreślając, jak wiele zmian dostrzegają od czasu, kiedy ukończyli naukę. Nie brakowało wzruszeń, uścisków, ożywionych rozmów. Czuło się radość płynącą ze  spotkania przyjaciół  po wielu latach.

    To wspólne spotkanie zakończyło uroczystości jubileuszowe. Rocznica 70-lecia szkoły stała się wspaniałą lekcją historii dla najmłodszego pokolenia uczniów, a dla byłego grona pedagogicznego i absolwentów była świętem wspomnień, świętem minionego czasu. Atmosfera i nastrój tej uroczystości pozostaną na długo w pamięci wszystkich. Jubileusz szkoły był wspaniałą okazją do snucia refleksji i wspomnień losów osób związanych ze szkołą, przywołania w naszej pamięci Tych, którzy odeszli oraz do refleksji  o własnej przeszłości. Szkoła to młodość, beztroska, wspaniali przyjaciele, to głęboko wyryte w sercu niezatarte wspomnienia, to przecież najpiękniejsze lata w życiu każdego człowieka, do których powraca się z radością i wzruszeniem.

    W imieniu społeczności Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie dziękujemy wszystkim uczestnikom uroczystości jubileuszowych za przybycie, szczere życzenia i pamięć o szkole.

    Szczególne podziękowania kierujemy do ludzi wielkiego serca, przyjaciół szkoły, właścicieli firm, uczniów oraz  ich rodziców, absolwentów szkoły, którzy   poprzez swoje zaangażowanie, nieocenioną pracę oraz swoją hojność przyczynili się do zorganizowania   uroczystości i nadania jej godnej oprawy. Słowa ogromnej wdzięczności kierujemy do :
p. Sylwii Fidler Kaczan Prezesa Zarządu Przedsiębiorstwa Budowy i Utrzymania Dróg i Mostów sp. z o.o. w Piotroniowicach, Pana Dariusza Chmury Burmistrza Gminy Wołów,    p. Łukasza Ciołka  Prezesa Zarządu  „INTERFERIE” SA, Państwa Wiesławy i Andrzeja Chrzanowskich właścicieli firmy „BIUREX” w Wołowie, pani Doroty Bilicy właścicielki sklepu „AGROCENTRUM”  w Brzegu Dolnym, Państwa Sobolewskich – właścicieli firmy „FARMER” w Wołowie, pana Jacka Rogos właściciela sklepu „GARDEN” w Ścinawie, pani Haliny  Surmy właścicielki sklepu wielobranżowego „Dom i Ogród” w Ścinawie  oraz pana Marcina Napawy z Krzelowa.

Serdecznie dziękujemy  i do zobaczenia na kolejnych jubileuszach!

Dorota Ożóg Nauczyciel CKZiU w Wołowie

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW