O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Rekrutacja 2019/2020

O szkole

T. architektury krajobrazu

T. ekonomista

T. informatyk

 

 

T. logistyk

T. mechatronik

T. ochrony środowiska

T. pojazdów samochodowych

 

 

 

Elektroniczny system rekrutacji - Zapraszamy!

Egzaminy poprawkowe

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Uczniowie klas maturalnych Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie w dniu 8 marca 2019r wybrali się wraz ze swoimi nauczycielami w pierwszą szkolną daleką podróż, której celem był region Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dzień wyjazdu był szczególny, ponieważ właśnie w tym dniu odbywała się XIX Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej do Tronu Jasnogórskiej Matki i Królowej i nasi uczniowie kultywując tradycję szkolną również chcieli przyłączyć się do wspólnej modlitwy. O godzinie 5 rano, wszyscy uśmiechnięci i pełni energii wyruszyli na wycieczkę integracyjno- turystyczno-krajoznawczą połączoną z chwilą zadumy i wyciszenia w Sanktuarium na Jasnej Górze. Przed piękną Mszą świętą maturzyści wraz z uczniami innych szkół naszego kraju uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez animatorów, wspólnie omawiali możliwe sposoby rozwiązywania problemów młodych ludzi, przekazywali sobie sposoby wyciszenia i przygotowania do matury, analizowali także fragmenty biblii odnoszące się do różnych życiowych wartości. Po warsztatach młodzież udała się do Sanktuarium, aby podziękować Jasnogórskiej Pani za swoje życie, sukcesy, dobro, które ich spotyka, ale także poprosić o łaski na ten szczególny w ich życiu czas matur, zakończenia szkoły i podejmowania ważnych życiowych decyzji.  Już po raz drugi w historii szkolnych pielgrzymek uczniowie naszego Technikum w imieniu wszystkich zgromadzonych maturzystów odczytali Akt Zawierzenia, podziękowali Maryi za dotychczasową opiekę, zawierzyli Jej czas matur i całe swoje życie. Był to piękny i wzruszający moment. I trzeba jeszcze zaznaczyć, iż nasza szkoła zaprezentowała się pięknie! Nasz Poczet Sztandarowy dumnie prezentujący Sztandar szkoły jako jedyny był obecny w Kaplicy Cudownego Obrazu dodając powagi doniosłej ceremonii.

Po chwili zadumy przyszedł czas na chwilę relaksu podczas zwiedzania Częstochowy i okolic. W drodze powrotnej udaliśmy się do miejscowości Siewierz, gdzie mogliśmy podziwiać całkiem dobrze utrzymane ruiny zamku biskupów krakowskich z XIV wieku. Po powrocie z podróży ks. Wojciech Buźniak odkrył, iż w tym właśnie zamku miał swoją rezydencję pierwszy kardynał narodowości polskiej Zbigniew Oleśnicki, który był doradcą  Władysława II Jagiełły i Władysława III Warneńczyka.

Wycieczkowy dzień szybko minął, ale wspomnienia na pewno zostaną długo w pamięci uczniów i nauczycieli. Wyjazd uczniów odbył się w ramach wyjazdów turystyczno-krajoznawczych ujętych w projekcie unijnym „Wysoka jakość edukacji szkół Powiatu Wołowskiego”, który realizowany jest w szkole od stycznia 2019r.

Do zobaczenia w kolejnej podróży;-)

im

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW