O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły


Informacja o porozumieniu z PCC

 
 
 

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Komunikat

Informuję, że w związku z panującą pandemią Koronawirusa, decyzją Ministra Edukacji Narodowej stacjonarne zajęcia lekcyjne w szkole zostają  po raz kolejny zawieszone  do dnia 07 czerwca 2020 r.

Nadal obowiązuje ustalony plan zajęć dydaktycznych dla każdego oddziału. Zajęcia te odbywają się w trybie zdalnego nauczania a niektóre z nich  w trybie online.

Od dnia 25 maja 2020 r.  uruchamiamy konsultacje dla maturzystów a od dnia 01 czerwca konsultacje dla wszystkich uczniów  technikum według wcześniej podanego harmonogramu.

Nie ustawajmy w naszych działaniach, podchodźmy  z rozsądkiem do naszych obowiązków, uzbroimy się w cierpliwość, przestrzegajmy ustalonych wytycznych!

Barbara Żeliźniak - dyrektor szkoły

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Uczniowie klas maturalnych Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie w dniu 8 marca 2019r wybrali się wraz ze swoimi nauczycielami w pierwszą szkolną daleką podróż, której celem był region Jury Krakowsko-Częstochowskiej. Dzień wyjazdu był szczególny, ponieważ właśnie w tym dniu odbywała się XIX Pielgrzymka Maturzystów Archidiecezji Wrocławskiej do Tronu Jasnogórskiej Matki i Królowej i nasi uczniowie kultywując tradycję szkolną również chcieli przyłączyć się do wspólnej modlitwy. O godzinie 5 rano, wszyscy uśmiechnięci i pełni energii wyruszyli na wycieczkę integracyjno- turystyczno-krajoznawczą połączoną z chwilą zadumy i wyciszenia w Sanktuarium na Jasnej Górze. Przed piękną Mszą świętą maturzyści wraz z uczniami innych szkół naszego kraju uczestniczyli w warsztatach prowadzonych przez animatorów, wspólnie omawiali możliwe sposoby rozwiązywania problemów młodych ludzi, przekazywali sobie sposoby wyciszenia i przygotowania do matury, analizowali także fragmenty biblii odnoszące się do różnych życiowych wartości. Po warsztatach młodzież udała się do Sanktuarium, aby podziękować Jasnogórskiej Pani za swoje życie, sukcesy, dobro, które ich spotyka, ale także poprosić o łaski na ten szczególny w ich życiu czas matur, zakończenia szkoły i podejmowania ważnych życiowych decyzji.  Już po raz drugi w historii szkolnych pielgrzymek uczniowie naszego Technikum w imieniu wszystkich zgromadzonych maturzystów odczytali Akt Zawierzenia, podziękowali Maryi za dotychczasową opiekę, zawierzyli Jej czas matur i całe swoje życie. Był to piękny i wzruszający moment. I trzeba jeszcze zaznaczyć, iż nasza szkoła zaprezentowała się pięknie! Nasz Poczet Sztandarowy dumnie prezentujący Sztandar szkoły jako jedyny był obecny w Kaplicy Cudownego Obrazu dodając powagi doniosłej ceremonii.

Po chwili zadumy przyszedł czas na chwilę relaksu podczas zwiedzania Częstochowy i okolic. W drodze powrotnej udaliśmy się do miejscowości Siewierz, gdzie mogliśmy podziwiać całkiem dobrze utrzymane ruiny zamku biskupów krakowskich z XIV wieku. Po powrocie z podróży ks. Wojciech Buźniak odkrył, iż w tym właśnie zamku miał swoją rezydencję pierwszy kardynał narodowości polskiej Zbigniew Oleśnicki, który był doradcą  Władysława II Jagiełły i Władysława III Warneńczyka.

Wycieczkowy dzień szybko minął, ale wspomnienia na pewno zostaną długo w pamięci uczniów i nauczycieli. Wyjazd uczniów odbył się w ramach wyjazdów turystyczno-krajoznawczych ujętych w projekcie unijnym „Wysoka jakość edukacji szkół Powiatu Wołowskiego”, który realizowany jest w szkole od stycznia 2019r.

Do zobaczenia w kolejnej podróży;-)

im

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW