O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

70-lecie szkoły Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów, uczniów, rodziców i przyjaciół naszej szkoły na uroczystości jubileuszowe, które odbędą się 18 października 2019 r.

 

Program obchodów jubileuszu

Zebranie z rodzicami

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

21 marca, w pierwszym dniu kalendarzowej wiosny, który tradycyjnie nazywany jest przez uczniów „Dniem wagarowicza”, obchodziliśmy w naszej szkole Saint Patrick's Day. Trzeba przyznać, że Irlandia stała się nam bliższa od kiedy nasi uczniowie zaczęli wyjeżdżać na praktyki zawodowe do tego pięknego kraju.

Większość z nas przyszła ubrana w zielone stroje ozdobione irlandzkimi emblematami. Dzięki tematycznemu wystrojowi sali  gimnastycznej oraz adekwatnej oprawie muzycznej i multimedialnej poczuliśmy się niemal przeniesieni na tę szmaragdową wyspę. Naszą imprezę rozpoczęliśmy od wysłuchania relacji i obejrzenia zdjęć z praktyki zawodowej uczniów klasy IIITIE, którzy kilka dni temu wrócili z Irlandii i mogli na gorąco podzielić się z nami wspaniałymi wrażeniami oraz niezapomnianymi przeżyciami z tego wyjazdu. Następnie uczniowie klas I-III wzięli udział w szeregu konkursów, a mianowicie każda klasa musiała wykonać plakat oraz prezentację multimedialną o Irlandii. Potem reprezentacje poszczególnych klas rozwiązywały dwa quizy w aplikacji Kahoot, w których mogły wykazać się szczegółową wiedzą na temat Irlandii i życiorysu świętego Patryka.

Oprócz strawy intelektualnej, artystycznej i duchowej, wszyscy mogliśmy zakosztować pożywienia dla ciała, ponieważ kolejna konkurencja polegała na przygotowaniu przekąsek w kolorze zielonym. Potrawy wyglądały imponująco i smakowały wyśmienicie!Ostatni konkurs wymagał  przedstawienia Irlandii przy pomocy strojów, rekwizytów oraz wszelkiej inwencji własnej. I w tym przypadku również nie zawiedliśmy się na kreatywności naszych wspaniałych i wszechstronnie utalentowanych uczniów. Śmiechu było co niemiara!

Wszystkie konkursy oceniane były przez jury, w którym zasiedli nasi zacni nauczyciele, a mianowicie pani wicedyrektor Bogumiła Połeć, pani wicedyretor WKD, Magdalena Kuska oraz angliści- pani Katarzyna Łuczak i pan Maciej Szubski. Po ostatecznym podsumowaniu zdobytych przez poszczególne klasy punktów, zwycięzcą została klasa IITES. Drugie miejsce przypadło klasie IIITE, a trzecie klasie ITIO. Laureatów nagrodziliśmy słodkimi upominkami oraz gromkimi oklaskami.

Imprezę przygotowali i poprowadzili uczniowie klasy II TI pod kierunkiem wychowawczyni, pani Marioli Fydy. Pomogli nieco uczniowie kl. ITSM wraz z wychowawcą, panem Sylwiuszem Sygułą. Dziękujemy również za pomoc kilku uczniom z kl. ITL oraz wszystkim, którzy w jakikolwiek sposób przyczynili się do zorganizowania tego wspaniałego wydarzenia. W ten sposób mogliśmy spędzić wspólnie trochę czasu w radosnej, wiosennej atmosferze i oderwać się choć na parę chwil od prozy szkolnej codzienności. Chyba nikt nie zaprzeczy, że takie dni są potrzebne, gdyż służą one integracji szkolnej społeczności oraz pozwalają nabrać siły do żmudnej pracy i szarych obowiązków. Dzięki tej imprezie nasza szkoła zazieleniła się i uśmiechnęła do rozpoczynającej swoje panowanie wiosny. I niech zakróluje ona nie tylko w świecie przyrody, ale przede wszystkim w naszych sercach.

M. Fyda

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW