O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Rekrutacja 2024/2025

Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 3

Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich realizujemy projekt, którego celem jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

Skupiamy się na wsparciu praktycznej nauki zawodu, rozwoju kompetencji kluczowych, w tym kompetencji zielonych i przyszłości oraz wzmocnieniu zdrowia psychicznego uczennic i uczniów 3 szkół zawodowych Powiatu Wołowskiego.

Wsparcie realizowane będzie poprzez zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, staże uczniowskie, kursy, doradztwo zawodowo-edukacyjne, wyjazdy na targi branżowe, wizyty zawodoznawcze, warsztaty na uczelniach wyższych, a także zajęcia integracyjne, wzmacniające umiejętności społeczno-emocjonalne i zdrowie psychiczne.

Zakładamy, że projektem obejmiemy co najmniej 410 uczniów i uczennic.


Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

W ramach projektu „Kościuszkowcy w Europie” finansowanego przez program Erasmus plus nauczycielki Dorota Winiarz i Agnieszka Rak-Skrzypek wzięły udział w szkoleniach organizowanych w Hiszpanii i we Włoszech.

W terminie 21-25 maj w miejscowości Alcala de Henares w pobliżu stolicy Hiszpanii odbył się kurs dla nauczycieli i dyrektorów pt. „Coaching in Educational Contexts to reduce early school leaving” dotyczącym zastosowania technik emocjonalnej wolności w celu zapobiegania wcześniejszemu kończeniu nauki, co jest ogromnym problemem w wielu krajach Unii Europejskiej i czemu Komisja Europejska stara się w zaradzić. Podczas zajęć przedstawiono nam skalę problemu w Europie, dyskutowaliśmy o różnych możliwych rozwiązaniach, a kurs skoncentrował się na metodzie „tappingu”. Uczestnicy z Polski, Grecji, Rumunii, Turcji i Serbii pilnie uczyli się metody, która ma na celu pozbycie się blokad energetycznych, niwelację stresu i budowanie poczucia własnej wartości. Tajemnica tej metody polega na „opukiwaniu” punktów energetycznych na ciele po to, aby usprawnić przepływ energii i wszystkich procesów fizycznych i emocjonalnych. Było to bardzo ciekawe doświadczenie, a bliska odległość od stolicy pozwoliła nam zwiedzić Madryt i zobaczyć najważniejsze i najpiękniejsze miejsca w stolicy.

Drugie szkolenie odbyło się w dn. 2 – 6 lipca w Tropei, przepięknym nadmorskim miasteczku położonym w Kalabrii na południu Włoch. Dotyczyło nieformalnych metod nauczania w szkole. Podczas 5-dniowego kursu poznałyśmy narzędzia i metody nauczania mieszanego czy odwróconej klasy, kiedy to uczniowie uczą się w domu z materiałów multimedialnych przygotowanych przez prowadzącego, a na zajęciach praktycznych uzyskują odpowiedzi na wszystkie pytania. Zapoznano nas z optymalnym ustawieniem wyposażenia klasy tak, aby uzyskać jak najlepsze efekty nauczania. Podczas „gry miejskiej” nagrywałyśmy filmy, opowiadałyśmy historie (tzw. metoda „storytelling”) i odgrywałyśmy scenki teatralne. A wszystko to w przepięknej scenerii średniowiecznego miasteczka i lazurowego morza.

Oba szkolenia prowadzone były w języku angielskim, co miało ogromny wpływ na poszerzenie naszego zasobu słownictwa, polepszenie komunikacji w tym języku i na pewno będzie owocować w przyszłości dzięki wielu wartościowym i międzynarodowym kontaktom, m.in. ze szkołami z Węgier i Niemiec. W naszych głowach już kiełkują pomysły na międzyszkolne projekty eTwinning i plany na kolejny projekt Erasmus w naszej szkole. Wartości zdobyte w czasie takich szkoleń są właściwie nie do ocenienia i dają nam niekończone możliwości rozwoju zawodowego i osobistego.

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 



Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW