O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„Kościuszkowcy mają serce”

 

Tyle sensu w moim życiu, ile jestem potrzebny…”
Wojtek Lichota,
dawca, który uratował życie pacjentowi choremu na nowotwór krwi.

     W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie już po raz kolejny odbyła się akcja „Komórkomania” organizowana we współpracy z Fundacją DKMS. Patronat nad dolnośląską kampanią objął Kurator Oświaty we Wrocławiu, a ostatecznym celem akcji informacyjno–edukacyjnej polegającej na budowaniu odpowiedzialnego społeczeństwa  obywatelskiego oraz uwrażliwienie młodzieży na problemy drugiego człowieka była rejestracja potencjalnych dawców szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych, która w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki odbyła się 21.11.2018r.

     I jak zawsze nie zawiedli uczniowie naszej szkoły! Młodzi, odpowiedzialni, pełni nadziei, że kiedyś będę mogli wesprzeć w ciężkich chwilach kogoś chorego na nowotwór krwi, z pełną świadomością metod pobrań szpiku i komórek macierzystych przybyli na akcję, aby zaistnieć w bazie dawców DKMS. Organizatorki akcji – Pani Ewa Nowak i Pani Izabela Michońska zajmowały się rejestracją dawców i pobraniem wymazów, ale mogły również liczyć na wsparcie wolontariuszek z klasy III Technikum Ekonomicznego – Wiktorii Kajdzik, Anety Kłopotowskiej, Natalii Szczepanek i Darii Tymczyszyn. Dziewczęta bardzo profesjonalnie podeszły do realizowanego zadania i skrupulatnie sprawdzały wszystkie detale na arkuszu rejestracyjnym i kopercie z pobranym materiałem, rzetelnie informowały swoich rejestrujących się kolegów i koleżanki  na punkcie  kontroli końcowej o terminach otrzymania karty dawcy, a także zachęcały do wpłat środków finansowych w celu wsparcia Fundacji DKMS. Uczennice przeprowadziły również szkolną zbiórkę środków pieniężnych, które również zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rejestracji naszych uczniów.  Zarejestrowanie jednego, potencjalnego dawcy, w tym badanie cech zgodności tkankowej, kosztuje 180 zł i pokrywane jest ze środków własnych Fundacji.

     Cieszy ogromnie to, że właśnie nasi uczniowie myślą o drugim człowieku nie tylko w kontekście pomocy materialnej, o czym wielokrotnie się przekonaliśmy podczas zbiórek pieniężnych, ale także o oddawaniu cząstki siebie w celu ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Pokazują to na wszystkich akcjach krwiodawstwa, kiedy tłumnie przychodzą oddać 450 ml cennego daru, i pokazali to również teraz włączając się do walki z nowotworem krwi.

     Wielkie dzięki dla Was za wielkie serce!!!!

im

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW