O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Rekrutacja 2019/2020

Technik architektury krajobrazu

Technik ekonomista

Technik informatyk

 

 

Technik logistyk

Technik mechatronik

Technik ochrony środowiska

Technik pojazdów samochodowych

 

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„Kościuszkowcy mają serce”

 

Tyle sensu w moim życiu, ile jestem potrzebny…”
Wojtek Lichota,
dawca, który uratował życie pacjentowi choremu na nowotwór krwi.

     W Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie już po raz kolejny odbyła się akcja „Komórkomania” organizowana we współpracy z Fundacją DKMS. Patronat nad dolnośląską kampanią objął Kurator Oświaty we Wrocławiu, a ostatecznym celem akcji informacyjno–edukacyjnej polegającej na budowaniu odpowiedzialnego społeczeństwa  obywatelskiego oraz uwrażliwienie młodzieży na problemy drugiego człowieka była rejestracja potencjalnych dawców szpiku i krwiotwórczych komórek macierzystych, która w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki odbyła się 21.11.2018r.

     I jak zawsze nie zawiedli uczniowie naszej szkoły! Młodzi, odpowiedzialni, pełni nadziei, że kiedyś będę mogli wesprzeć w ciężkich chwilach kogoś chorego na nowotwór krwi, z pełną świadomością metod pobrań szpiku i komórek macierzystych przybyli na akcję, aby zaistnieć w bazie dawców DKMS. Organizatorki akcji – Pani Ewa Nowak i Pani Izabela Michońska zajmowały się rejestracją dawców i pobraniem wymazów, ale mogły również liczyć na wsparcie wolontariuszek z klasy III Technikum Ekonomicznego – Wiktorii Kajdzik, Anety Kłopotowskiej, Natalii Szczepanek i Darii Tymczyszyn. Dziewczęta bardzo profesjonalnie podeszły do realizowanego zadania i skrupulatnie sprawdzały wszystkie detale na arkuszu rejestracyjnym i kopercie z pobranym materiałem, rzetelnie informowały swoich rejestrujących się kolegów i koleżanki  na punkcie  kontroli końcowej o terminach otrzymania karty dawcy, a także zachęcały do wpłat środków finansowych w celu wsparcia Fundacji DKMS. Uczennice przeprowadziły również szkolną zbiórkę środków pieniężnych, które również zostaną przeznaczone na pokrycie kosztów rejestracji naszych uczniów.  Zarejestrowanie jednego, potencjalnego dawcy, w tym badanie cech zgodności tkankowej, kosztuje 180 zł i pokrywane jest ze środków własnych Fundacji.

     Cieszy ogromnie to, że właśnie nasi uczniowie myślą o drugim człowieku nie tylko w kontekście pomocy materialnej, o czym wielokrotnie się przekonaliśmy podczas zbiórek pieniężnych, ale także o oddawaniu cząstki siebie w celu ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Pokazują to na wszystkich akcjach krwiodawstwa, kiedy tłumnie przychodzą oddać 450 ml cennego daru, i pokazali to również teraz włączając się do walki z nowotworem krwi.

     Wielkie dzięki dla Was za wielkie serce!!!!

im

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW