O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Konsultacje

konsultacje

Rekrutacja 2019/2020

O szkole

T. architektury krajobrazu

T. ekonomista

T. informatyk

 

 

T. logistyk

T. mechatronik

T. ochrony środowiska

T. pojazdów samochodowych

 

 

 

Elektroniczny system rekrutacji - Zapraszamy!

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Istotą edukacji i wychowania jest przede wszystkim umiejętność łączenia wiedzy i umiejętności z różnych dziedzin. Powszechnie wiadomo, że przyswajanie nowych wiadomości wspierane przyjemnościami przynosi większe efekty niż typowe uczenie się. Jeżeli dodamy do tego uczczenie ważnej rocznicy jaką jest 100-lecie niepodległości, możemy mówić o gwarantowanym sukcesie. W ten oto sposób młodzież z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego z Wołowa wzięła udział w konkursie realizowanym przez Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP we Wrocławiu pod tytułem „100 zawodów przeszłości na 100 – lecie niepodległości”. Celem konkursu było przygotowanie pracy plastycznej dowolną technikę (z podanych w regulaminie), przedstawiającej jeden zanikający, bądź już nieistniejący zawód. Do konkursu zgłosiło się 4 uczestników, których prace były na tyle dobre, że komisja zadecydowała zakwalifikować je wszystkie do eliminacji na szczeblu wojewódzkim.
Ku zdziwieniu młodzieży oraz miłym zaskoczeniu opiekunów jedna praca została wyróżniona a dwie znalazły się na podium. I miejsce otrzymała Anna Kubala za pracę przedstawiającą zawód kowala. Ania wykorzystała technikę rysowania węglem i ołówkiem przedstawiając kowala przy pracy z charakterystycznymi narzędziami. Drugie miejsce zajęła praca Eweliny Kuśmierczyk przedstawiająca zawód cyrulika. Rysunek wykonany był ołówkiem i przestawiał w formie symbolicznych odniesień dziedziny zainteresowania cyrulika. Nie obyło się również bez wyróżnienia, które otrzymał Dawid Marchlewski za pracę ukazującą zawód kołodzieja, zajmującego się wytwarzaniem kół oraz innych elementów z drewna. Tak oto dnia 17 grudnia 2018 r. wyróżniona trójka pojechała po odbiór nagród Do Centrum Edukacji i Pracy Młodzieży OHP, gdzie pośród innych uczestników z-ca komendanta DWK OHP pani Gabriela Szafarowska nagrodziła uczestników, gratulując im oraz życząc dalszych sukcesów w życiu prywatnym, a w przyszłości zawodowym. My również dołączamy się do gratulacji, życząc powodzenia w rozwijaniu swoich plastycznych umiejętności.

D. Ożóg, sS

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW