O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

70-lecie szkoły Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów, uczniów, rodziców i przyjaciół naszej szkoły na uroczystości jubileuszowe, które odbędą się 18 października 2019 r.

 

Program obchodów jubileuszu

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„Co dwie minuty ktoś na Dolnym Śląsku potrzebuje transfuzji krwi…
Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków i innych przewlekle chorych. Organizując akcję oddawania krwi przy pomocy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu możesz sprawić, że ten ratujący życie dar będzie dostępny dla potrzebujących”

Nasza szkolna akcja odbyła się 27.02.2019r. To pierwsza akcja w 2019r. I pierwsi szkolni 18-latkowie mogli tym razem spełnić swoje marzenie o pomocy drugiemu człowiekowi. Na ten apel pomocy potrzebującym odpowiedzieli wołowscy krwiodawcy, których ponad pięćdziesięciu przybyło na akcję poboru krwi do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie. Na 51 zarejestrowanych dawców 37 osób zostało pozytywnie ocenionych z punktu widzenia medycznego, pozostałe osoby niestety miały albo za niskie ciśnienie, za niski poziom hemoglobiny,  niedowagę, a także inne przeciwwskazania zdrowotne. Tym osobom za chęci należą się również wielkie podziękowania!

Na akcję przybyli pracownicy wołowskich zakładów pracy, a największą grupę stanowili uczniowie i absolwenci Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, którzy z sentymentem wracają w mury swojej szkoły. Zebraliśmy prawie 17 litrów krwi!! I każda jej kropla jest cenna, bo to cząstka każdego dawcy dla ratowania zdrowia i życia innych ludzi.

Personel medyczny RCKiK we Wrocławiu chwalił naszą szkolną organizację akcji za perfekcyjne przygotowanie, atmosferę, zaangażowanie uczniów, co mam nadzieję, zachęci innych członków naszej społeczności do włączenia się w tą piękną ideę pomocy drugiemu człowiekowi.

Obecnie pilnie poszukuje się dawców z grupą 0 Rh-, B Rh-, AB Rh-
ZOBACZ - http://www.rckik.wroclaw.pl

Jeżeli masz taką grupę krwi, a nie uczestniczyłeś w naszej szkolnej akcji – zgłoś się do RCKiU we Wrocławiu lub do najbliższego punktu poboru krwi.
Nie bądź obojętny – chorzy potrzebują Twojego wsparcia!

Izabela Michońska

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW