O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Konsultacje

konsultacje

Rekrutacja 2019/2020

O szkole

T. architektury krajobrazu

T. ekonomista

T. informatyk

 

 

T. logistyk

T. mechatronik

T. ochrony środowiska

T. pojazdów samochodowych

 

 

 

Elektroniczny system rekrutacji - Zapraszamy!

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„Co dwie minuty ktoś na Dolnym Śląsku potrzebuje transfuzji krwi…
Krew jest niezbędna dla dzieci i dorosłych walczących z rakiem, dla pacjentów oczekujących na zabieg chirurgiczny, ofiar wypadków i innych przewlekle chorych. Organizując akcję oddawania krwi przy pomocy Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu możesz sprawić, że ten ratujący życie dar będzie dostępny dla potrzebujących”

Nasza szkolna akcja odbyła się 27.02.2019r. To pierwsza akcja w 2019r. I pierwsi szkolni 18-latkowie mogli tym razem spełnić swoje marzenie o pomocy drugiemu człowiekowi. Na ten apel pomocy potrzebującym odpowiedzieli wołowscy krwiodawcy, których ponad pięćdziesięciu przybyło na akcję poboru krwi do Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie. Na 51 zarejestrowanych dawców 37 osób zostało pozytywnie ocenionych z punktu widzenia medycznego, pozostałe osoby niestety miały albo za niskie ciśnienie, za niski poziom hemoglobiny,  niedowagę, a także inne przeciwwskazania zdrowotne. Tym osobom za chęci należą się również wielkie podziękowania!

Na akcję przybyli pracownicy wołowskich zakładów pracy, a największą grupę stanowili uczniowie i absolwenci Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, którzy z sentymentem wracają w mury swojej szkoły. Zebraliśmy prawie 17 litrów krwi!! I każda jej kropla jest cenna, bo to cząstka każdego dawcy dla ratowania zdrowia i życia innych ludzi.

Personel medyczny RCKiK we Wrocławiu chwalił naszą szkolną organizację akcji za perfekcyjne przygotowanie, atmosferę, zaangażowanie uczniów, co mam nadzieję, zachęci innych członków naszej społeczności do włączenia się w tą piękną ideę pomocy drugiemu człowiekowi.

Obecnie pilnie poszukuje się dawców z grupą 0 Rh-, B Rh-, AB Rh-
ZOBACZ - http://www.rckik.wroclaw.pl

Jeżeli masz taką grupę krwi, a nie uczestniczyłeś w naszej szkolnej akcji – zgłoś się do RCKiU we Wrocławiu lub do najbliższego punktu poboru krwi.
Nie bądź obojętny – chorzy potrzebują Twojego wsparcia!

Izabela Michońska

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW