O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły


Informacja o porozumieniu z PCC

 
 
 

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Komunikat

Informuję, że w związku z panującą pandemią Koronawirusa, decyzją Ministra Edukacji Narodowej stacjonarne zajęcia lekcyjne w szkole zostają  po raz kolejny zawieszone  do dnia 07 czerwca 2020 r.

Nadal obowiązuje ustalony plan zajęć dydaktycznych dla każdego oddziału. Zajęcia te odbywają się w trybie zdalnego nauczania a niektóre z nich  w trybie online.

Od dnia 25 maja 2020 r.  uruchamiamy konsultacje dla maturzystów a od dnia 01 czerwca konsultacje dla wszystkich uczniów  technikum według wcześniej podanego harmonogramu.

Nie ustawajmy w naszych działaniach, podchodźmy  z rozsądkiem do naszych obowiązków, uzbroimy się w cierpliwość, przestrzegajmy ustalonych wytycznych!

Barbara Żeliźniak - dyrektor szkoły

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Kolejne praktyki zagraniczne w ramach projektu
„Technicy bez granic II”

Projekt „Technicy bez granic II” realizowany  w roku szkolny 2018/19 w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie przewiduje realizację zagranicznych praktyk zawodowych przez uczniów z klas o specjalnościach: technik logistyk, technik informatyk oraz  technik ekonomista. Naszymi partnerami są: Your International Training- doświadczona irlandzka organizacja działająca w dziedzinie rozwoju zawodowego i edukacji, której głównym celem jest organizacja  praktyk i staży zawodowych dla uczniów, studentów i nauczycieli z całej Europy oraz Asociación Mundus –  organizacja  non profit założona przez  katalońskich pasjonatów zainteresowanych różnicami kulturowymi, edukacją nieformalną, mobilnościami i wymianami młodzieży. Dzięki współpracy z konsorcjum Santa Coloma de Gramenet organizacja ta jest w stanie zapewnić praktyki zawodowe, których program jest dopasowany do umiejętności i potrzeb uczniów pochodzących zarówno z Hiszpanii jak i zza granicy.

Nasze tegoroczne 4-tygodniowe mobilności zawodowe realizowane są  w Hiszpanii dla 15 uczniów w zawodach technik  logistyk oraz w Irlandii - 16 uczniów w zawodach technik  informatyk oraz technik ekonomista.

Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy przez dwa pełne ciekawych wrażeń i nowych doświadczeń  tygodnie, pod okiem doświadczonych trenerów są przygotowywani nie tylko językowo i  pedagogicznie ale także  kulturowo.

Dzięki praktykom za granicą uczniowie zdobędą praktyczne doświadczenie zawodowe w sektorze branżowym, jak i również  rozwiną  postawę przedsiębiorczości i kreatywności. Wzrosną im jednocześnie umiejętności językowe, kompetencje międzykulturowe oraz  poczucie  odpowiedzialności zawodowej. Na pewno nastąpi wzrost samodzielności i samoobsługi  tudzież wzrost mobilności, w tym umiejętność poruszania się w sferze usług na rynku międzynarodowym. Nad realizacją projektu oraz prawidłowym przebiegiem praktyk czuwa kierownik szkolenia praktycznego pani Agnieszka Rak- Skrzypek.

Ewa Nowak

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW