O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Rekrutacja 2019/2020

O szkole

T. architektury krajobrazu

T. ekonomista

T. informatyk

 

 

T. logistyk

T. mechatronik

T. ochrony środowiska

T. pojazdów samochodowych

 

 

 

Elektroniczny system rekrutacji - Zapraszamy!

Badania lekarskie

Bezpłatne badania lekarskie dla kandydatów do klas I Technikum Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie przeprowadzone będą w dniu 15.07.2019 r. (poniedziałek) o godzinie 11.30 w sali numer 4 budynku A Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Pracodawcy, którzy chcą przyjąć uczniów na staże wakacyjne realizowane w ramach projektu "Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim" prosimy o kontakt.

 

Terminy staży:

24 czerwca do 19 lipca 2019

22 lipca do 16 sierpnia 2019

Numer telefonu 71 3892669

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Kolejne praktyki zagraniczne w ramach projektu
„Technicy bez granic II”

Projekt „Technicy bez granic II” realizowany  w roku szkolny 2018/19 w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie przewiduje realizację zagranicznych praktyk zawodowych przez uczniów z klas o specjalnościach: technik logistyk, technik informatyk oraz  technik ekonomista. Naszymi partnerami są: Your International Training- doświadczona irlandzka organizacja działająca w dziedzinie rozwoju zawodowego i edukacji, której głównym celem jest organizacja  praktyk i staży zawodowych dla uczniów, studentów i nauczycieli z całej Europy oraz Asociación Mundus –  organizacja  non profit założona przez  katalońskich pasjonatów zainteresowanych różnicami kulturowymi, edukacją nieformalną, mobilnościami i wymianami młodzieży. Dzięki współpracy z konsorcjum Santa Coloma de Gramenet organizacja ta jest w stanie zapewnić praktyki zawodowe, których program jest dopasowany do umiejętności i potrzeb uczniów pochodzących zarówno z Hiszpanii jak i zza granicy.

Nasze tegoroczne 4-tygodniowe mobilności zawodowe realizowane są  w Hiszpanii dla 15 uczniów w zawodach technik  logistyk oraz w Irlandii - 16 uczniów w zawodach technik  informatyk oraz technik ekonomista.

Przed wyjazdem wszyscy uczestnicy przez dwa pełne ciekawych wrażeń i nowych doświadczeń  tygodnie, pod okiem doświadczonych trenerów są przygotowywani nie tylko językowo i  pedagogicznie ale także  kulturowo.

Dzięki praktykom za granicą uczniowie zdobędą praktyczne doświadczenie zawodowe w sektorze branżowym, jak i również  rozwiną  postawę przedsiębiorczości i kreatywności. Wzrosną im jednocześnie umiejętności językowe, kompetencje międzykulturowe oraz  poczucie  odpowiedzialności zawodowej. Na pewno nastąpi wzrost samodzielności i samoobsługi  tudzież wzrost mobilności, w tym umiejętność poruszania się w sferze usług na rynku międzynarodowym. Nad realizacją projektu oraz prawidłowym przebiegiem praktyk czuwa kierownik szkolenia praktycznego pani Agnieszka Rak- Skrzypek.

Ewa Nowak

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW