O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Ogłoszenie

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Dzień Drzewa jest programem edukacji ekologicznej w naszym kraju od 2003 roku, którego inauguracją jest ogólnopolska i międzynarodowa akcja sadzenia drzew, przypadająca cyklicznie w październiku. Od 2007 roku program bierze udział w Kampanii Miliarda Drzew dla Planety – ogólnoświatowej inicjatywie sadzenia drzew, aby sprostać wyzwaniom jakie niosą zmiany klimatyczne, wspieranej przez ONZ. Celem programu jest edukacja dla rozwoju zrównoważonego i podnoszenie świadomości ekologicznej społeczeństwa w zakresie ochrony środowiska i zmian klimatu na Ziemi, poparta konkretnymi działaniami – sadzeniem i ochroną drzew. Wspólne sadzenie drzew w ramach programu, przyczynia się do zwiększenia zalesienia i zadrzewienia oraz do zmniejszenia skutków zmian klimatu.
10 października uczniowie kl. II i IV technikum ochrony środowiska podjęli wyzwanie i kolejny raz posadzili 50 drzew na ulicach naszego miasta. Całość akcji wspierał Wydział Ochrony Środowiska Urzędu Miasta i Gminy Wołów zaopatrując w balotowe sadzonki lipy drobnolistnej, które kształtują charakter naszego lokalnego krajobrazu, oczyszczają powietrze, glebę i wodę. Była to bardzo dobra forma integracji, kształtująca poczucie odpowiedzialności za przestrzeń publiczną.
Woda jest substancją niezbędną do życia. Używamy jej codziennie do wielu czynności: do picia, do kąpieli, prania, mycia naczyń czy podlewania kwiatów. Niezależnie od jej końcowego przeznaczenia, woda musi spełnić szereg wymogów zanim trafi do kranów w naszych domach. Mało kto jednak, odkręcając kran czy butelkę wody mineralnej, zastanawia się nad złożonością procesów, jakim poddawana jest woda przeznaczana do codziennego użytku. Wie o tym klasa II i IV technikum ochrony środowiska dzięki wycieczce do Przedsiębiorstwa Wodno-Kanalizacyjnego w Wołowie”, gdzie uczniowie mieli okazję z bliska poznać proces technologiczny jakiemu poddawana jest woda od momentu poboru, aż do etapu zdatności do użytku w gospodarstwie domowym.
Uczniowie zaznajomili się z poszczególnymi etapami procesu, odwiedzając czerpnię, pompownię, stawy infiltracyjne, aeratory, filtry, zbiornik pośredni, zbiornik płuczący, ozonownię – czyli miejsca, w których następują kolejne etapy uzdatniania wody zanim zostanie ona wpompowana do wodociągów miejskich.
Bardzo dziękujemy pracownikom firmy i panu prezesowi za wprowadzenie nas do miejsc, gdzie tylko wykwalifikowana kadra po szczegółowych szkoleniach i badaniach może przebywać. Był to dla nas bardzo wyjątkowy czas przyswajania wiedzy teoretycznej i praktycznej.

A. Krupa

Nasze osiągnięcia

 

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW