O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły


Informacja o porozumieniu z PCC

 
 
 

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”
– Paulo Coelho

 Każdy z nas wie, iż najlepszą metodą uczenia się i zapamiętywania jest doświadczanie poprzez działanie. Uruchamiamy wówczas wszystkie zmysły i mimowolnie nasz mózg zapamiętuje określone treści. I taką możliwość nauki mieli uczniowie Techniku nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w CKZiU w Wołowie, bowiem w dniu 14.11.2019r odbyły się w szkole pokazy fizyczno-chemiczne realizowane w ramach projektu "Wysoka jakość edukacji szkół Powiatu Wołowskiego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

 Pracownice naukowe Politechniki Wrocławskiej zaprezentowały szereg doświadczeń wyjaśniających działanie podstawowych zjawisk fizycznych i chemicznych, które zostały omówione i wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Uczniowie mogli nie tylko obserwować przebieg doświadczeń, ale również brali w nich czynny udział.

 Pokaz doświadczalny to jeden z najlepszych sposobów, aby zachęcić młodzież do pogłębiania wiedzy o otaczającym nas świecie, pobudzenia ciekawości poznawania i odkrywania w sobie pasji. Podczas pokazów były  wykorzystywane  bezpieczne substancje i odczynniki spotykane praktycznie w każdym domu, co powodowało, że doświadczenia były całkowicie bezpieczne i uczniowie byli zachęcani do powtórzenia części z nich w domu.

Izabela Michońska

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW