O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Ogłoszenie

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„Jest tylko jeden sposób nauki. Poprzez działanie.”
– Paulo Coelho

 Każdy z nas wie, iż najlepszą metodą uczenia się i zapamiętywania jest doświadczanie poprzez działanie. Uruchamiamy wówczas wszystkie zmysły i mimowolnie nasz mózg zapamiętuje określone treści. I taką możliwość nauki mieli uczniowie Techniku nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w CKZiU w Wołowie, bowiem w dniu 14.11.2019r odbyły się w szkole pokazy fizyczno-chemiczne realizowane w ramach projektu "Wysoka jakość edukacji szkół Powiatu Wołowskiego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego Województwa Dolnośląskiego.

 Pracownice naukowe Politechniki Wrocławskiej zaprezentowały szereg doświadczeń wyjaśniających działanie podstawowych zjawisk fizycznych i chemicznych, które zostały omówione i wyjaśnione w bardzo przystępny sposób. Uczniowie mogli nie tylko obserwować przebieg doświadczeń, ale również brali w nich czynny udział.

 Pokaz doświadczalny to jeden z najlepszych sposobów, aby zachęcić młodzież do pogłębiania wiedzy o otaczającym nas świecie, pobudzenia ciekawości poznawania i odkrywania w sobie pasji. Podczas pokazów były  wykorzystywane  bezpieczne substancje i odczynniki spotykane praktycznie w każdym domu, co powodowało, że doświadczenia były całkowicie bezpieczne i uczniowie byli zachęcani do powtórzenia części z nich w domu.

Izabela Michońska

Nasze osiągnięcia

 

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW