O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły


Informacja o porozumieniu z PCC

 
 
 

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Komunikat

Informuję, że w związku z panującą pandemią Koronawirusa, decyzją Ministra Edukacji Narodowej stacjonarne zajęcia lekcyjne w szkole zostają  po raz kolejny zawieszone  do dnia 07 czerwca 2020 r.

Nadal obowiązuje ustalony plan zajęć dydaktycznych dla każdego oddziału. Zajęcia te odbywają się w trybie zdalnego nauczania a niektóre z nich  w trybie online.

Od dnia 25 maja 2020 r.  uruchamiamy konsultacje dla maturzystów a od dnia 01 czerwca konsultacje dla wszystkich uczniów  technikum według wcześniej podanego harmonogramu.

Nie ustawajmy w naszych działaniach, podchodźmy  z rozsądkiem do naszych obowiązków, uzbroimy się w cierpliwość, przestrzegajmy ustalonych wytycznych!

Barbara Żeliźniak - dyrektor szkoły

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„Bo coś w szaleństwach jest młodości,
wśród lotu, wichru, skrzydeł szumu,
Co jest mądrzejsze od mądrości
i rozumniejsze od rozumu.”
                                        Leopold Staff

Kościuszkowcy 100 dni przed maturą

    Tradycji stało się zadość! Uczniowie Technikum im. Tadeusza Kościuszki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie w piękny zimowy, choć ciepły wieczór 18.01.2020 roku  usłyszeli pozostające w pamięci na całe życie słowa -  Poloneza czas zacząć! I zatańczyli! Piękne panie i przystojni panowie w tanecznym korowodzie zadziwili i wzruszyli spoglądających nań rodziców, nauczycieli, zaproszonych gości. Bal studniówkowy nie mógł się rozpocząć inaczej, jak połączeniem nowoczesności i historii, właśnie dostojnym polonezem, tańcem z przełomu XVI i XVII wieku, który właśnie na takim balu symbolizuje pierwszy swoisty krok ku dorosłości. Dorosłości, która już niebawem stanie się rzeczywistością dla kilkudziesięciu „Kościuszkowców”.

    Bal studniówkowy to również chwila podziękowań - chwila pełna wzruszeń, wspomnień i łez radości. Były więc kwiaty i podziękowania od młodzieży dla dyrekcji szkoły i wychowawczyń: Pani Izabeli Michońskiej, Pani Doroty Winiarz i Pani Agnieszki Krupy za każdy uśmiech, pomocną dłoń, dobre słowo, za niezwykle trudne i mozolne budowanie uczniowskich wnętrz. Były kwiaty dla wzruszonych rodziców, którzy bardzo licznie przybyli na uroczyste rozpoczęcie tej magicznej nocy. I były ciepłe i budujące słowa od nieobecnej na balu z powodu choroby Pani dyrektor Barbary Żeliźniak,  które odczytała Pani Magdalena Kuska – wicedyrektor szkoły. Piękne życzenia dla młodzieży przekazali obecni na studniówce wicestarosta Pan Jarosław Iskra i burmistrz Pan Dariusz Chmura. Uczniowie podziękowali również Pani Annie Bolanowskiej za przygotowanie choreografii i ogrom cierpliwości podczas nauki układu poloneza.

    Po części oficjalnej bal rozpoczął się na dobre. Przy pierwszym wspólnym tańcu łączącym pokolenia parkiet zapełnił się i tak już było do białego rana. Zbyt szybko minęła ta jedyna, niepowtarzalna noc! Noc zabawy i beztroski, po której już zaczęliśmy odliczać symboliczne 100 dni do czekających egzaminów dojrzałości. Ale ten swoisty egzamin dojrzałości na sali w Starej Stołówce uczniowie zdali celująco!

Izabela Michońska

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW