O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły


Informacja o porozumieniu z PCC

 
 
 

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„Jeden z najgłębszych sekretów życia polega na tym,
 że tylko to wszystko, co robimy dla innych,
     jest tym, co naprawdę warto robić”
 Carroll Lewis

Akcja – reakcja

    Kościuszkowcy niejednokrotnie potwierdzali, iż sentencja Carolla Lewisa nie jest im obca. Pomagamy innym, ponieważ jesteśmy wrażliwi, pełni empatii, szczerzy, uczynni, otwarci na świat i nie jest nam obojętny los innych ludzi. Pomagamy i to nas uszczęśliwia! Dajemy dar drugiemu człowiekowi! Tak jak w Logo Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu – pelikan karmiący młode własną krwią idealnie oddaje ideę niesienia bezinteresownej pomocy drugiemu człowiekowi.

    Dziękujemy mieszkańcom Wołowa, Rodzicom naszych uczniów, pracownikom i uczniom szkoły za chęć pomocy i przybycie na pierwszą w tym roku akcję w dniu 26.02.2020r do Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w  Wołowie. W akcji uczestniczyło 48 osób, ale niestety 18 osób z przyczyn zbyt niskiej wagi, niskiego ciśnienia, wirusa opryszczki, jak również z powodu innych przeciwwskazań medycznych nie mogło oddać krwi. Trzydzieści  osób zostało pozytywnie zakwalifikowanych do poboru. Podczas akcji zebraliśmy 13,5 litra krwi!

    Akcje takie jak nasza, odbywające się w środowisku szkolnym są bardzo ważne z punktu widzenia propagowania idei honorowego krwiodawstwa oraz wzmocnienia świadomości społecznej młodego pokolenia odnośnie znaczenia krwi dla ratowania zdrowia i życia drugiego człowieka. Kościuszkowcy pokazali, że doskonale rozumieją tę ideę!

    Dziękujemy, że byliście z nami w ten kolejny ważny dzień. I również dziękujemy wolontariuszkom - Julce Wołczy i Nicoli Czech z klasy III TL za ogromną pomoc organizacyjną podczas akcji.

Izabela Michońska

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW