O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły


Informacja o porozumieniu z PCC

 
 
 

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

…,, Jedyne co jest w stanie przeżyć śmierć człowieka, to to co dało się innym.
To na zawsze pozostaje wyryte w ich pamięci”...
      Pani Waleria Stroszer , Nasza Pani Wala była związana z naszą Szkołą  od 1962 roku. Rozpoczęła swoją pracę na stanowisku referenta do spraw księgowości. Ale najważniejsze dla Niej było - być blisko ucznia. Dlatego później pracowała jako bibliotekarz, wychowawca świetlicy oraz kierownik zajęć pozalekcyjnych.

Roztaczała wokół siebie aurę optymizmu. Zawsze uśmiechnięta i pogodna. Ogromnie zaangażowana w realizację swoich pomysłów. Dla Pani Wali nie było rzeczy niemożliwych. Pozyskiwała środki, sami nie wiemy skąd, na instrumenty dla szkolnego zespołu muzycznego i stroje ludowe dla koła tanecznego. Dostarczała własne meble, aby urozmaicić scenografię do uczniowskich spektakli teatralnych. Dlaczego? Bo dla Niej było ważne aby nasza Szkoła na Przeglądach Artystycznych Szkół Rolniczych  wypadała jak  najlepiej.

Pani Wala zarażała nas swoją energią, Nie chodziła wolno, prawie biegała, zawsze miała coś do natychmiastowego załatwienia. Kiedy uczniowie mieli problemy, wiedzieli do kogo mają się udać. Wielu z nich mocno Jej ufało i powierzało swoje sekrety. A Ona jak dobra mama wstawiała się za nimi u nauczycieli czy  u Pani Dyrektor Danieli  Korż.

Wiemy, że to brzmi patetycznie, ale naprawdę Szkoła była Jej drugim domem.
Nawet wtedy, gdy przeszła już na  pełną emeryturę,  można było Ją spotkać spacerującą po terenie Technikum, rozmawiającą z uczniami, nauczycielami; służącą radą i jak zwykle pomocą.

Bez wątpienia wpisała się na stałe w historię Szkoły. I bez wątpienia pozostanie w naszej pamięci.

Dyrekcja, Nauczyciele, Pracownicy Obsługi i Administracji
Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW