O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Rekrutacja 2024/2025

Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 3

Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich realizujemy projekt, którego celem jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

Skupiamy się na wsparciu praktycznej nauki zawodu, rozwoju kompetencji kluczowych, w tym kompetencji zielonych i przyszłości oraz wzmocnieniu zdrowia psychicznego uczennic i uczniów 3 szkół zawodowych Powiatu Wołowskiego.

Wsparcie realizowane będzie poprzez zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, staże uczniowskie, kursy, doradztwo zawodowo-edukacyjne, wyjazdy na targi branżowe, wizyty zawodoznawcze, warsztaty na uczelniach wyższych, a także zajęcia integracyjne, wzmacniające umiejętności społeczno-emocjonalne i zdrowie psychiczne.

Zakładamy, że projektem obejmiemy co najmniej 410 uczniów i uczennic.


Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„W codziennym życiu wyraźnie widać,
że to nie szczęście czyni nas wdzięcznymi,
lecz wdzięczność – szczęśliwymi.”
                                    David Steindl-Rast

Akcja „komórkomania”

    W bieżącym roku szkolnym uczniowie Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie po raz trzeci uczestniczyli w projekcie „DOLNOŚLĄSKA #KOMÓRKOMANIA”. Hasło zachęcające do udziału brzmiało: „Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. Nie tych, które nosi się w kieszeni – tych, które nosi się w swoim ciele.”

    Nasza szkolna akcja miała miejsce w listopadzie, a całkiem niedawno, w dniu 27.02.2020r odbyła się w Zespole Szkół nr 6 we Wrocławiu uroczysta Gala podsumowująca  dolnośląską kampanię. Na galę wręczenia Certyfikatów „Szkoły z Życiem”, który przyznawany jest przez Kuratorium Oświaty we Wrocławiu i Fundację DKMS zostali zaproszeni przedstawiciele 41 placówek oświatowych, których społeczność szkolna zaangażowała się w przeprowadzenie „komórkomanii”. Swoją obecnością Galę zaszczycił Wicekurator Oświaty Pan Janusz Wrzał, a najważniejszym punktem Gali były „żywe” dowody, że to, co robimy mam sens! Mama 6-latka opowiedziała o swojej wdzięczności za uratowanie synka, natomiast student Politechniki Wrocławskiej opowiedział o emocjach, jakie towarzyszyły mu, kiedy został dawcą dla swojego bliźniaka genetycznego mieszkającego w Kanadzie. W tym roku szkolnym na wszystkich dolnośląskich akcjach zarejestrowało się 1170 potencjalnych dawców, a już 15 osób oddało szpik swojemu „bliźniakowi genetycznemu”!!!

    My również zostaliśmy zaproszeni na Galę i otrzymaliśmy Certyfikat, który jest nagrodą dla organizatorów akcji i wszystkich, którzy wzięli w niej udział. Za to jesteśmy Wam ogromnie wdzięczni;-)

„I TY MOŻESZ URATOWAĆ KOMUŚ ŻYCIE”

Izabela Michońska

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 



Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW