O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły


Informacja o porozumieniu z PCC

 
 
 

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Powiat Wołowski pozyskał grant w wysokości 70.000,00 zł na zakup sprzętu dla uczniów powiatowych szkół ponadpodstawowych. 

Projekt  „Zdalna szkoła” jest realizowany w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020, Oś Priorytetowa nr 1: „Powszechny dostęp do szybkiego Internetu”, Działanie 1.1 „Wyeliminowanie terytorialnych różnic w możliwości dostępu do szerokopasmowego Internetu o wysokich przepustowościach” dotycząca realizacji projektu grantowego pn. Zdalna Szkoła – wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego.

Realizacja projektu odbywa się w terminie od 23.04.2020 r. do 23.10.2020 r. w 5 szkołach, dla których organem prowadzącym jest Powiat Wołowski, tj.: Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym, Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Liceum Ogólnokształcącym  w Wołowie, Zespole Szkół Specjalnych w Lubiążu, Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

Głównym celem projektu jest: wsparcie ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego, tj. wyposażenie uczniów oraz nauczycieli w niezbędny sprzęt komputerowy potrzebny w związku z obecną sytuacją szkolnictwa, związaną z wprowadzeniem na obszarze kraju stanu epidemii, spowodowanym zakażeniami koronawirusem. Zamknięcie placówek oświatowych na wiele tygodni wymusiło nowe standardy prowadzenia zajęć edukacyjnych. Uczniowie zamiast w szkolnych ławach zasiadają w domu przed monitorami komputerów. Wielu z uczniów nie posiada dostępu do Internetu lub sprzętu, dzięki którym może realizować podstawy programowe.

W ramach projektu zakupiony sprzęt został przekazany dla najbardziej potrzebujących uczniów oraz nauczycieli, aby ci mogli uczestniczyć w zajęciach prowadzonych przez Internet.

Dzięki udziałowi w projekcie możliwe było doposażenie szkół w nowe laptopy i tablety wraz z oprogramowaniem, w tym m. in.: po 3 laptopy  z oprogramowaniem otrzymały:
•    Zespół Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym
•    Zespół Szkół Zawodowych w Wołowie,
•    Centrum kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie
a także 1 laptop wraz z oprogramowaniem został przekazany do Zespołu Szkół Specjalnych w Lubiążu oraz przekazano 10 tabletów i 10 laptopów dla Liceum Ogólnokształcącego w Wołowie.

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW