O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Rekrutacja 2024/2025

Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 3

Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich realizujemy projekt, którego celem jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

Skupiamy się na wsparciu praktycznej nauki zawodu, rozwoju kompetencji kluczowych, w tym kompetencji zielonych i przyszłości oraz wzmocnieniu zdrowia psychicznego uczennic i uczniów 3 szkół zawodowych Powiatu Wołowskiego.

Wsparcie realizowane będzie poprzez zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, staże uczniowskie, kursy, doradztwo zawodowo-edukacyjne, wyjazdy na targi branżowe, wizyty zawodoznawcze, warsztaty na uczelniach wyższych, a także zajęcia integracyjne, wzmacniające umiejętności społeczno-emocjonalne i zdrowie psychiczne.

Zakładamy, że projektem obejmiemy co najmniej 410 uczniów i uczennic.


Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

W ubiegłym tygodniu, w dniach 16-20 listopada z inicjatywy Samorządu Uczniowskiego odbył się w naszej szkole Tydzień Edukacji Globalnej. Ponieważ uczymy się zdalnie i wielu pomysłów zrealizować nie mogliśmy, zaprosiliśmy wszystkich nauczycieli i uczniów do współpracy w miarę możliwości i dostosowania się do sytuacji.

W ciągu tego tygodnia uczniowie na języku niemieckim zrealizowali z p. Dorotą Winiarz tematy “Wasser sparen, aber wie?”, “Ist Müll wirklich Müll?”, “Verpackungen”, “Energie sparen”, “Mobilität”, “Nachhaltige Mode”, “Regional und saisonal einkaufen” und “Mein ökologischer Fuβabdruck”.

Oprócz słownictwa związanego z ekologią uczniowie mieli okazję dowiedzieć się, ile litrów wody trzeba zużyć, aby wyprodukować jedną parę dżinsów; jak segregować prawidłowo śmieci; jakich opakowań używać, a jakich unikać; co zrobić, aby oszczędzić energię; jak ekologicznie podróżować; co zrobić, abyp także mogli wyliczyć swój ślad węglowy na Ziemi.

P. Ewa Nowak oprócz języka niemieckiego wykorzystała również godzinę wychowawczą, aby porozmawiać z uczniami na temat odnawialnych źródeł energii i możliwościach ich finansowania, historii elektroniki, historii wody butelkowanej oraz poruszyła temat deforestacji i zapytała młodzież o zdanie na temat zmian klimatycznych.

P. Ewa Mantey również poruszyła z klasami pierwszymi i drugimi tematy dotyczące ekologii.
W czwartek, 19 listopada o godz. 19:00 spotkaliśmy się na witrtualnej debacie na platformie Zoom, którą rozpoczął przewodniczący Samorządu Uczniowskiego, Marcin Gomułka, a której temat brzmiał: “Co ja, jako przeciętny mieszkaniec Ziemi mogę zrobić, aby zahamować zmiany klimatyczne?”. Debata wymknęła się sporo poza ramy czasowe i zakończyliśmy dyskusje o godz. 20:30. Szczególne podziękowania kierujemy do Mai Wasilewskiej, Pawła Łubkowskiego, Wiktorii Korzeniowskiej, Julii Sasanowicz i Partykowi Filarowskiemu za czynny i owocny udział w dyskusji.

Razem możemy więcej, prawda?
D.W z Samorządem

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 



Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW