O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje w Zawodzie

Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje w Zawodzie

 

Od dnia 11 stycznia 2021 r. rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej styczeń – luty 2021 r.

Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie naszej szkoły: http://www.zswolow.pl/ w zakładce uczniowie – egzamin zawodowy oraz w przesłanych do Was wiadomościach za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Przypominam, że do obowiązków zdającego egzamin należy:

  1. codzienne odczytywanie wiadomości w dzienniku elektronicznym,
  2. zapoznanie się z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 10 grudnia 2020 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający podczas egzaminu:
    w części pisemnej
    w części praktycznej

 

WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW EGZAMINU ZWIĄZANE Z COVID-19!

Wewnętrzne procedury dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej (styczeń – luty) 2021 r. w CKZiU w Wołowie

Nauczanie zdalne

KOMUNIKAT

Informuję, że nauczanie zdalne zostało przedłużone do dnia 31 stycznia 2021 roku. Kształcenia zawodowe z zakresu praktycznej nauki zawodu będzie realizowane według poniższego harmonogramu

 

Harmonogram zajęć praktycznych w formie stacjonarnej w CKZiU w Wołowie od 18 stycznia

Regulamin organizacji pracy szkoły od dnia 24 października 2020 r.

Dyrektor szkoły
Barbara Żeliźniak

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Miesiąc grudzień jest w historii Polski miesiącem szczególnym, ponieważ to wtedy władza komunistyczna dokonała największych zbrodni na Narodzie.
W dniach 14.12-22.12.1970 r. doszło do masakry ponad 40-tu stoczniowców na Wybrzeżu.

13.12.1981 r. ekipa gen. Wojciecha Jaruzelskiego,czyli WRON (Wojskowa Rada Ocalenia Narodowego) wprowadziła stan wojenny na terenie całego kraju. Oficjalnie z powodu coraz gorszej sytuacji gospodarczej Polski i groźby interwencji Moskwy oraz wojsk Układu Warszawskiego. W rzeczywistości komuniści obawiali się utraty władzy i narastających protestów. Władze przygotowywały się już w sierpniu 1980 r., po fali strajków w zakładach pracy, które skończyły się porozumieniami sierpniowymi, czyli narodzinami NSZZ Solidarność. W noc wprowadzenia stanu wojennego ZOMO i milicja rozpoczęły aresztowania opozycjonistów. Wprowadzono cenzurę korespondencji, chwilę po północy wyłączono telefony, następnie rozmowy były kontrolowane, zakazano strajków, działalności związkowej, społecznej. Wprowadzono godzinę milicyjną między 22.00 a 06.00. Zakazano też zmiany miejsca pobytu bez zgody władz. Zamknięto granice i lotniska, czasowo wstrzymano zajęcia w szkołach i na uczelniach. W okresie stanu wojennego internowano ok. 10 tys. osób. W wyniku postrzałów i pobić zmarło minimum 56 osób, w tym 9 górników ze spacyfikowanej kopalni Wujek w Katowicach dnia 16.12.1981 r. Najmłodsza ofiara stanu wojennego to Emil Barchański – uczeń XI LO w Warszawie, który nie ukończył jeszcze 17 lat. Stan wojenny zniesiono 22.07.1983 r.

Stan wojenny zakończył polskie marzenia o drodze do Wolności pod przywództwem NSZZ Solidarność.

Z tej okazji młodzież naszej Szkoły (uczniowie kl.4Tlm, 4Ti oraz 4Tes) wraz z opiekunem zapalili znicze przy Kamieniu Solidarności przy PKS (ul, Ścinawska). Kamień ten upamiętnia narodziny lokalnej Solidarności, której członkowie podjęli protest 28.08. 1980 r.

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Komunikat

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW