O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2

 

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2


Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolny i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie poprzez unowocześnienie oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy, zwiększenie szans 369 uczniów na regionalnym rynku pracy oraz wsparcie 29 nauczycieli w programie do września 2022 r.


Wsparcie odbędzie się poprzez organizację kursów i szkoleń, doradztwa zawodowo-edukacyjnego, wyjazdów na targi branżowe, zawodoznawcze zajęcia w przedsiębiorstwach, staże uczniowskie oraz szkolenia, studia podyplomowe i staże branżowe dla nauczycieli w zakresie praktycznej nauki zawodu. Zaplanowano także działania mające na celu unowocześnienia oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy poprzez prace adaptacyjne oraz zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych do pracowni zawodowych. W projekcie przewidziano wykorzystanie e-zasobów/e-materiałów dydaktycznych stworzonych dzięki środkom EFS.


Uczniowie technikum aktywnie uczestniczyli w kursach organizowanych w szkole w ramach projektu "Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim - edycja 2": grafika komputerowa, stylizacja paznokci, programowanie robotów.

Technicy zdobyli nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim rozwinęli swoje umiejętności, pasje i zainteresowania.

 
 

 


Ankieta skierowana do uczestników staży uczniowskich zorganizowanych

Ankieta skierowana do uczestników kursów/szkoleń

Harmonogram kursów

 

Zobacz więcej

Z WIZYTĄ W ŚRÓDZIEMIU – ŚWIATOWY DZIEŃ CZYTANIA TOLKIENA

„Czasem niebezpiecznie jest wyjść z domu, gdy staniesz na drodze, nigdy nie wiadomo, dokąd cię nogi poniosą.”

J.R.R. Tolkien „Drużyna Pierścienia”

25 marca wyruszamy w niezwykłą podróż do świata wykreowanego przez Tolkiena, podróż wyobraźni do Śródziemia, krainy, którą zamieszkują elfy, krasnoludy, gobliny, trolle i ludzie. Dziś pragniemy uczcić twórcę tego niepowtarzalnego świata, czytając któreś z jego dzieł. Dlaczego w marcu?  Światowy Dzień Czytania Tolkiena obchodzimy w marcu nie bez powodu. To właśnie tego dnia, w tolkienowskiej rzeczywistości, mieszkańcy Śródziemia świętują upadek Saurona oraz ostateczne zakończenie wojny o pierścień.

Światowy Dzień Czytania Tolkiena to święto, które stało się inspiracją do zorganizowania  maratonu czytania Hobbita w naszej szkole na zajęciach języka polskiego w kl. I TL i II TL w przestrzeni wirtualnej. Uczniowie przygotowali najciekawsze ich zdaniem fragmenty z twórczości Tolkiena i mieli okazję ćwiczyć technikę pięknego czytania. P. Anna Król przygotowała konkurs wiedzy z lektury „Hobbit, czyli tam i z powrotem” w formie quizu. Chętni uczniowie przygotowali również prezentacje dotyczące ciekawostek z życia i twórczości Tolkiena. Zapraszam do oglądnięcia najlepszych prac, które przybliżą nam sylwetkę wybitnego twórcy literatury fantasy.


WYNIKI KONKURSU NA PREZENTACJĘ MULTIMEDIALNĄ: CIEKAWOSTKI O TOLKIENIE

Z okazji Światowego Dnia Czytania Tolkiena chętni uczniowie przygotowali prezentacje multimedialne dotyczące ciekawostek z życia i twórczości Tolkiena.

Celem konkursu było:

  • rozbudzanie zainteresowań literaturą, w tym literaturą fantasy,
  • popularyzacja twórczości J.R.R. Tolkiena;
  • rozbudzanie pasji czytelniczych.

Jury wyłoniło zwycięzców:

I miejsce – Natalia Widurska kl. I TL,

II miejsce – Nikola Danek kl. I TL,

III miejsce – Amelia Frąszczak kl. I TL.

Gratuluję wszystkim uczestnikom! Wykazaliście się pomysłowością, a jakość Waszych prac była na bardzo wysokim poziomie.

Organizator konkursu: Anna Król

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Komunikat

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW