O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2

 

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2


Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolny i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie poprzez unowocześnienie oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy, zwiększenie szans 369 uczniów na regionalnym rynku pracy oraz wsparcie 29 nauczycieli w programie do września 2022 r.


Wsparcie odbędzie się poprzez organizację kursów i szkoleń, doradztwa zawodowo-edukacyjnego, wyjazdów na targi branżowe, zawodoznawcze zajęcia w przedsiębiorstwach, staże uczniowskie oraz szkolenia, studia podyplomowe i staże branżowe dla nauczycieli w zakresie praktycznej nauki zawodu. Zaplanowano także działania mające na celu unowocześnienia oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy poprzez prace adaptacyjne oraz zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych do pracowni zawodowych. W projekcie przewidziano wykorzystanie e-zasobów/e-materiałów dydaktycznych stworzonych dzięki środkom EFS.


Uczniowie technikum aktywnie uczestniczyli w kursach organizowanych w szkole w ramach projektu "Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim - edycja 2": grafika komputerowa, stylizacja paznokci, programowanie robotów.

Technicy zdobyli nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim rozwinęli swoje umiejętności, pasje i zainteresowania.

 
 

 


Ankieta skierowana do uczestników staży uczniowskich zorganizowanych

Ankieta skierowana do uczestników kursów/szkoleń

Harmonogram kursów

 

Zobacz więcej

Kościuszkowcy uczą się od najlepszych😉 W  ramach realizacji projektu „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim –  edycja 2” uczniowie klasy III w zawodzie Technik Ekonomista  i klasy II w zawodzie Technik Logistyk uczestniczyli w dniu 27.10.2021 r. w warsztatach prowadzonych przez pracowników Uniwersytetu Ekonomicznego we Wrocławiu.

Doktorant uczelni, Pan Krystian Olek z Katedry Teorii Organizacji i Zarządzania UEW nie tylko wyjaśnił role menadżera w organizacji, ale także pokazał uczniom, jakimi umiejętnościami przywódczymi wyróżnia się menadżer. I okazało się, że wśród grupy „kościuszkowców” są już urodzeni przywódcy!  Teraz tylko zostało pracować wytrwale nad zdobywaniem nowej wiedzy i umiejętności, a kariera menadżera stoi otworem 😉

Oprócz typowo merytorycznych warsztatów uczniowie mogli poznać Uniwersytet Ekonomiczny w fantastycznie przedstawionej prezentacji Pani Katarzyny Wołowiec. Podejście wykładowców do studenta, wszelkie udogodnienia związane z infrastrukturą uczelni, a także  perspektywy zawodowe po studiach zachęcają do podjęcia wyzwania zostania studentem UE.

Tylko pamiętać należy, iż cudów w akademiku nie ma 😉 Skarpetki wrzucone do kosza z brudami same nie znajdą się w szufladzie 😉

Izabela Michońska

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Komunikat

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW