O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Rekrutacja 2024/2025

Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 3

Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich realizujemy projekt, którego celem jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

Skupiamy się na wsparciu praktycznej nauki zawodu, rozwoju kompetencji kluczowych, w tym kompetencji zielonych i przyszłości oraz wzmocnieniu zdrowia psychicznego uczennic i uczniów 3 szkół zawodowych Powiatu Wołowskiego.

Wsparcie realizowane będzie poprzez zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, staże uczniowskie, kursy, doradztwo zawodowo-edukacyjne, wyjazdy na targi branżowe, wizyty zawodoznawcze, warsztaty na uczelniach wyższych, a także zajęcia integracyjne, wzmacniające umiejętności społeczno-emocjonalne i zdrowie psychiczne.

Zakładamy, że projektem obejmiemy co najmniej 410 uczniów i uczennic.


Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„ Używaj ChatGPT i inne programy z głową”-

 Kierunkowskaz 2023/2024 ponownie na Kościuszki

Dzisiaj odbyły się warsztaty dla uczniów na temat korzystania z technologii, ze szczególnym uwzględnieniem narzędzi jak ChatGPT oraz inne programy AI.  Pan dr  Mateusz Rak – wykładowca Uniwersytetu WSB Merito we Wrocławiu- prowadząc zajęcia zwrócił uwagę na potencjalne zastosowania, ale także na odpowiedzialne i świadome korzystanie z tych technologii. Podczas spotkania omówiono miedzy innymi potencjalne korzyści z wykorzystania technologii AI, w tym ChatGPT  w procesie uczenia się i rozwiązywania problemów, zagrożenia związane z nierozważnym korzystaniem z tych narzędzi, takie jak propagacja dezinformacji, utrwalanie uprzedzeń itp., zasady etycznego i odpowiedzialnego użytkowania technologii AI, w tym świadomość wpływu na prywatność i bezpieczeństwo danych. Wykładowca podał także praktyczne wskazówki dotyczące filtrowania i oceny informacji uzyskiwanych za pomocą ChatGPT i innych programów, aby uniknąć rozprzestrzeniania się fałszywych lub szkodliwych treści.

Podczas warsztatów uczniowie mieli okazję zadawać pytania i dyskutować na temat własnych doświadczeń z technologią. Zajęcia zakończyły się podkreśleniem roli zdrowego rozsądku i krytycznego myślenia w korzystaniu z nowoczesnych narzędzi technologicznych.

(EeN)

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW