O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Rekrutacja 2024/2025

Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 3

Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich realizujemy projekt, którego celem jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

Skupiamy się na wsparciu praktycznej nauki zawodu, rozwoju kompetencji kluczowych, w tym kompetencji zielonych i przyszłości oraz wzmocnieniu zdrowia psychicznego uczennic i uczniów 3 szkół zawodowych Powiatu Wołowskiego.

Wsparcie realizowane będzie poprzez zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, staże uczniowskie, kursy, doradztwo zawodowo-edukacyjne, wyjazdy na targi branżowe, wizyty zawodoznawcze, warsztaty na uczelniach wyższych, a także zajęcia integracyjne, wzmacniające umiejętności społeczno-emocjonalne i zdrowie psychiczne.

Zakładamy, że projektem obejmiemy co najmniej 410 uczniów i uczennic.


Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

W czerwcu Kościuszkowcy uczestniczyli w zajęciach otwartych, których temat brzmiał „Trochę straszno, trochę śmieszno – życie codzienne w PRL”. Warsztaty poprowadzili doradcy metodyczni PODN panie Emilia Buczak, Ewa Nowak i pan Paweł Feliszek. Celem tych lekcji było przybliżenie uczniom codziennego życia w Polsce Ludowej (PRL) poprzez interaktywną formę escape room. Uczniowie mieli okazję doświadczyć różnych aspektów życia w PRL, zarówno tych trudnych, jak i humorystycznych, dzięki czemu lepiej zrozumieli realia tamtych czasów. Lekcja została podzielona na kilka stacji, każda z nich reprezentowała inny aspekt życia w PRL. Uczniowie, podzieleni na grupy, mieli za zadanie rozwiązywać zagadki i wykonywać zadania, aby przejść do kolejnej stacji. Na koniec lekcji uczniowie podzielili się swoimi wrażeniami i refleksjami. Wiele osób zwróciło uwagę na trudności i absurdy życia codziennego w PRL, kontrast między propagandą a rzeczywistością oraz znaczenie humoru i kreatywności w radzeniu sobie z trudnościami. Lekcja w formie escape room była skutecznym sposobem na zaangażowanie uczniów i przybliżenie im historii życia codziennego w PRL. Interaktywna forma sprawiła, że uczniowie aktywnie uczestniczyli w zajęciach, co pomogło im lepiej zrozumieć i zapamiętać omawiane zagadnienia. Lekcja była zarówno edukacyjna, jak i zabawna, co przyczyniło się do pozytywnego odbioru tematu przez uczniów.

( EeN)

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 



Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW