O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2

 

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2


Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolny i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie poprzez unowocześnienie oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy, zwiększenie szans 369 uczniów na regionalnym rynku pracy oraz wsparcie 29 nauczycieli w programie do września 2022 r.


Wsparcie odbędzie się poprzez organizację kursów i szkoleń, doradztwa zawodowo-edukacyjnego, wyjazdów na targi branżowe, zawodoznawcze zajęcia w przedsiębiorstwach, staże uczniowskie oraz szkolenia, studia podyplomowe i staże branżowe dla nauczycieli w zakresie praktycznej nauki zawodu. Zaplanowano także działania mające na celu unowocześnienia oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy poprzez prace adaptacyjne oraz zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych do pracowni zawodowych. W projekcie przewidziano wykorzystanie e-zasobów/e-materiałów dydaktycznych stworzonych dzięki środkom EFS.


Uczniowie naszej szkoły w ramach realizacji projektu „Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim- edycja 2” wzięli udział w kolejnym kursie. Tym razem odbył się kurs „Obsługi kasy fiskalnej”. Zajęcia były bardzo ciekawe, a uczniowie z chęcią na nich uczestniczyli. Zdobyli wiedzę i umiejętności przydatne na rynku pracy.

 
 

 


Ankieta skierowana do uczestników staży uczniowskich zorganizowanych

Ankieta skierowana do uczestników kursów/szkoleń

Harmonogram kursów

Harmonogram kursu „Obsługa kas fiskalnych” II grupa

 

Zobacz więcej

Uczniowie szkoły od września 2016r uczestniczyli w kampanii „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”, która miała na celu promowanie przeszczepiania narządów, informowanie o korzyściach, które niesie za sobą ta terapia, edukacja w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów, a także rozpowszechnianie oświadczeń woli. Kampania po raz pierwszy odbywała się na Dolnym Śląsku, a motywem do działania dla młodych ludzi była informacja, iż co 5 dni w Polsce umiera jedna z osób oczekujących na przeszczepienie narządu. Umiera… nie z powodu braku leczenia, ale z powodu braku narządów do transplantacji. To efekt braku poparcia społecznego i świadomości społeczeństwa, jak niewiele wystarczy zrobić, żeby ratować życie i zdrowie innych….

Uczniowie prowadzili przez cały rok szkolny 2016/2017 różnego rodzaju działania społeczne, między innymi byli obecni na jarmarku bożonarodzeniowym, odwiedzili wołowskie urzędy, instytucje, zakłady pracy, szkoły, zorganizowali konferencję, której prelegentami byli pacjent po przeszczepie serca - Pan Krzysztof Machajek, pacjent po przeszczepie nerki – Pan Jan Stępniak i doktor transplantolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu– Pani Dorota Kamińska, przeprowadzili również akcje krwiodawstwa i akcję „komórkomanię” – rejestracje dawców szpiku i komórek macierzystych, i wszystko po to, aby zmienić nastawienie mieszkańców powiatu wołowskiego do transplantacji. Podejmowane przez uczniów działania zyskały uznanie organizatorów i partnerów kampanii i w dniu 9 czerwca 2017r na uroczystym podsumowaniu akcji „Drugie życie” w Auli im. Jana Pawła II na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu członkowie Kapituły wręczyli najbardziej zaangażowanym zespołom wyróżnienia i nagrody ufundowane przez firmę Fresenius Medical Care Polska i właśnie Technikum nr 1 z Wołowa otrzymało nagrodę główną – czek charytatywny na kwotę 1.000,00zł.

Ta otrzymana nagroda była celem spotkania w wołowskim urzędzie - w obecności gości uczniowie wraz z opiekunem i dyrektorem szkoły przekazali czek dla Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych na budowę „Niezwykłej krainy”. Też chcemy dołożyć cegiełkę do tej niesamowitej i bardzo potrzebnej inicjatywy budowy ośrodka rehabilitacyjno-opiekuńczo- wychowawczego w Wołowie!

Uczniowie szkoły angażując się w działania kampanii i organizację konferencji „Transplantacja. Drugie życie” zdali celująco egzamin z realizacji tegorocznego priorytetu ministerialnego dotyczącego wychowania do wartości, a zdobyta nagroda przekazana dla osób potrzebujących umocniła młodzież w przeświadczeniu „Czymże jest życie bez szacunku i dbałości o drugiego człowieka?”

 

Koordynator szkolny kampanii

Izabela Michońska

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Komunikat

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW