O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje w Zawodzie

Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje w Zawodzie

 

Od dnia 11 stycznia 2021 r. rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej styczeń – luty 2021 r.

Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie naszej szkoły: http://www.zswolow.pl/ w zakładce uczniowie – egzamin zawodowy oraz w przesłanych do Was wiadomościach za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Przypominam, że do obowiązków zdającego egzamin należy:

  1. codzienne odczytywanie wiadomości w dzienniku elektronicznym,
  2. zapoznanie się z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 10 grudnia 2020 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający podczas egzaminu:
    w części pisemnej
    w części praktycznej

 

WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW EGZAMINU ZWIĄZANE Z COVID-19!

Wewnętrzne procedury dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej (styczeń – luty) 2021 r. w CKZiU w Wołowie

Nauczanie zdalne

KOMUNIKAT

Informuję, że nauczanie zdalne zostało przedłużone do dnia 31 stycznia 2021 roku. Kształcenia zawodowe z zakresu praktycznej nauki zawodu będzie realizowane według poniższego harmonogramu

 

Harmonogram zajęć praktycznych w formie stacjonarnej w CKZiU w Wołowie od 18 stycznia

Regulamin organizacji pracy szkoły od dnia 24 października 2020 r.

Dyrektor szkoły
Barbara Żeliźniak

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Uczniowie szkoły od września 2016r uczestniczyli w kampanii „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”, która miała na celu promowanie przeszczepiania narządów, informowanie o korzyściach, które niesie za sobą ta terapia, edukacja w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów, a także rozpowszechnianie oświadczeń woli. Kampania po raz pierwszy odbywała się na Dolnym Śląsku, a motywem do działania dla młodych ludzi była informacja, iż co 5 dni w Polsce umiera jedna z osób oczekujących na przeszczepienie narządu. Umiera… nie z powodu braku leczenia, ale z powodu braku narządów do transplantacji. To efekt braku poparcia społecznego i świadomości społeczeństwa, jak niewiele wystarczy zrobić, żeby ratować życie i zdrowie innych….

Uczniowie prowadzili przez cały rok szkolny 2016/2017 różnego rodzaju działania społeczne, między innymi byli obecni na jarmarku bożonarodzeniowym, odwiedzili wołowskie urzędy, instytucje, zakłady pracy, szkoły, zorganizowali konferencję, której prelegentami byli pacjent po przeszczepie serca - Pan Krzysztof Machajek, pacjent po przeszczepie nerki – Pan Jan Stępniak i doktor transplantolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu– Pani Dorota Kamińska, przeprowadzili również akcje krwiodawstwa i akcję „komórkomanię” – rejestracje dawców szpiku i komórek macierzystych, i wszystko po to, aby zmienić nastawienie mieszkańców powiatu wołowskiego do transplantacji. Podejmowane przez uczniów działania zyskały uznanie organizatorów i partnerów kampanii i w dniu 9 czerwca 2017r na uroczystym podsumowaniu akcji „Drugie życie” w Auli im. Jana Pawła II na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu członkowie Kapituły wręczyli najbardziej zaangażowanym zespołom wyróżnienia i nagrody ufundowane przez firmę Fresenius Medical Care Polska i właśnie Technikum nr 1 z Wołowa otrzymało nagrodę główną – czek charytatywny na kwotę 1.000,00zł.

Ta otrzymana nagroda była celem spotkania w wołowskim urzędzie - w obecności gości uczniowie wraz z opiekunem i dyrektorem szkoły przekazali czek dla Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych na budowę „Niezwykłej krainy”. Też chcemy dołożyć cegiełkę do tej niesamowitej i bardzo potrzebnej inicjatywy budowy ośrodka rehabilitacyjno-opiekuńczo- wychowawczego w Wołowie!

Uczniowie szkoły angażując się w działania kampanii i organizację konferencji „Transplantacja. Drugie życie” zdali celująco egzamin z realizacji tegorocznego priorytetu ministerialnego dotyczącego wychowania do wartości, a zdobyta nagroda przekazana dla osób potrzebujących umocniła młodzież w przeświadczeniu „Czymże jest życie bez szacunku i dbałości o drugiego człowieka?”

 

Koordynator szkolny kampanii

Izabela Michońska

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Komunikat

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW