O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Rekrutacja 2019/2020

O szkole

T. architektury krajobrazu

T. ekonomista

T. informatyk

 

 

T. logistyk

T. mechatronik

T. ochrony środowiska

T. pojazdów samochodowych

 

 

 

Elektroniczny system rekrutacji - Zapraszamy!

Badania lekarskie

Bezpłatne badania lekarskie dla kandydatów do klas I Technikum Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie przeprowadzone będą w dniu 15.07.2019 r. (poniedziałek) o godzinie 11.30 w sali numer 4 budynku A Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Pracodawcy, którzy chcą przyjąć uczniów na staże wakacyjne realizowane w ramach projektu "Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim" prosimy o kontakt.

 

Terminy staży:

24 czerwca do 19 lipca 2019

22 lipca do 16 sierpnia 2019

Numer telefonu 71 3892669

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Uczniowie szkoły od września 2016r uczestniczyli w kampanii „Drugie życie. Transplantacja – masz dar uzdrawiania”, która miała na celu promowanie przeszczepiania narządów, informowanie o korzyściach, które niesie za sobą ta terapia, edukacja w zakresie zagadnień medycznych, prawnych i etycznych związanych z przeszczepianiem narządów, a także rozpowszechnianie oświadczeń woli. Kampania po raz pierwszy odbywała się na Dolnym Śląsku, a motywem do działania dla młodych ludzi była informacja, iż co 5 dni w Polsce umiera jedna z osób oczekujących na przeszczepienie narządu. Umiera… nie z powodu braku leczenia, ale z powodu braku narządów do transplantacji. To efekt braku poparcia społecznego i świadomości społeczeństwa, jak niewiele wystarczy zrobić, żeby ratować życie i zdrowie innych….

Uczniowie prowadzili przez cały rok szkolny 2016/2017 różnego rodzaju działania społeczne, między innymi byli obecni na jarmarku bożonarodzeniowym, odwiedzili wołowskie urzędy, instytucje, zakłady pracy, szkoły, zorganizowali konferencję, której prelegentami byli pacjent po przeszczepie serca - Pan Krzysztof Machajek, pacjent po przeszczepie nerki – Pan Jan Stępniak i doktor transplantolog z Uniwersyteckiego Szpitala Klinicznego we Wrocławiu– Pani Dorota Kamińska, przeprowadzili również akcje krwiodawstwa i akcję „komórkomanię” – rejestracje dawców szpiku i komórek macierzystych, i wszystko po to, aby zmienić nastawienie mieszkańców powiatu wołowskiego do transplantacji. Podejmowane przez uczniów działania zyskały uznanie organizatorów i partnerów kampanii i w dniu 9 czerwca 2017r na uroczystym podsumowaniu akcji „Drugie życie” w Auli im. Jana Pawła II na Uniwersytecie Medycznym we Wrocławiu członkowie Kapituły wręczyli najbardziej zaangażowanym zespołom wyróżnienia i nagrody ufundowane przez firmę Fresenius Medical Care Polska i właśnie Technikum nr 1 z Wołowa otrzymało nagrodę główną – czek charytatywny na kwotę 1.000,00zł.

Ta otrzymana nagroda była celem spotkania w wołowskim urzędzie - w obecności gości uczniowie wraz z opiekunem i dyrektorem szkoły przekazali czek dla Stowarzyszenia Osób Niepełnosprawnych na budowę „Niezwykłej krainy”. Też chcemy dołożyć cegiełkę do tej niesamowitej i bardzo potrzebnej inicjatywy budowy ośrodka rehabilitacyjno-opiekuńczo- wychowawczego w Wołowie!

Uczniowie szkoły angażując się w działania kampanii i organizację konferencji „Transplantacja. Drugie życie” zdali celująco egzamin z realizacji tegorocznego priorytetu ministerialnego dotyczącego wychowania do wartości, a zdobyta nagroda przekazana dla osób potrzebujących umocniła młodzież w przeświadczeniu „Czymże jest życie bez szacunku i dbałości o drugiego człowieka?”

 

Koordynator szkolny kampanii

Izabela Michońska

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW