Próbna matura

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2

Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolny i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie poprzez unowocześnienie oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy, zwiększenie szans 369 uczniów na regionalnym rynku pracy oraz wsparcie 29 nauczycieli w programie do września 2022 r.

Wsparcie odbędzie się poprzez organizację kursów i szkoleń, doradztwa zawodowo-edukacyjnego, wyjazdów na targi branżowe, zawodoznawcze zajęcia w przedsiębiorstwach, staże uczniowskie oraz szkolenia, studia podyplomowe i staże branżowe dla nauczycieli w zakresie praktycznej nauki zawodu. Zaplanowano także działania mające na celu unowocześnienia oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy poprzez prace adaptacyjne oraz zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych do pracowni zawodowych. W projekcie przewidziano wykorzystanie e-zasobów/e-materiałów dydaktycznych stworzonych dzięki środkom EFS.

Informuję, że nauczanie zdalne zostało przedłużone do dnia 14 marca 2021 roku. Kształcenia zawodowe z zakresu praktycznej nauki zawodu będzie realizowane według poniższego harmonogramu.

Harmonogram zajęć praktycznych w formie stacjonarnej w CKZiU w Wołowie od 17 lutego

Biblioteka szkolna jest interdyscyplinarną pracownią szkolną, służącą realizacji potrzeb i zainteresowań uczniów, zadań dydaktyczno-wychowawczych szkół, doskonaleniu warsztatu pracy nauczycieli, popularyzowaniu wiedzy pedagogicznej wśród rodziców oraz, w miarę możliwości, wiedzy o regionie.

W skład biblioteki wchodzą wypożyczalnia oraz kącik czytelniczy.

Z biblioteki mogą korzystać uczniowie, słuchacze, nauczyciele i inni pracownicy Centrum, rodzice lub prawni opiekunowie uczniów, inne osoby - za zgodą Dyrektora.

Jesteśmy w budynku humanistycznym (E)
od poniedziałku do piątku w godzinach 7.45 - 14.30