Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły

Informacja o porozumieniu z PCC

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Stołówka przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie działa od początku istnienia szkoły. W 2012 r. przeprowadzono generalny remont zaplecza kuchennego oraz stołówki jednocześnie wyposażając ją w nowoczesny sprzęt .
Obecnie świadczy usługi przygotowując posiłki (śniadanie, obiad, kolacja)dla uczniów szkół powiatu wołowskiego.
Stołówka Szkolna wykorzystywana jest w celach dydaktycznych oraz jako zaplecze organizowanych w szkole imprez okolicznościowych dla uczniów naszej szkoły jak również dla Starostwa Powiatu Wołowskiego.
Jednostki dla których przygotowujemy posiłki :
- Uczniowie naszej szkoły wraz z uczniami uczęszczającymi do nas na kursy.
- Zespół Szkół Specjalnych nr 4 w Wołowie
- Zespół Placówek Resocjalizacyjnych w Brzegu Dolnym
- Placówka Opiekuńczo-Wychowawcza Typu Socjalizacyjnego
- Powiatowy Ośrodek Wsparcia - Środowiskowy Dom Samopomocy w Wołowie