images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2

Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolny i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie poprzez unowocześnienie oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy, zwiększenie szans 369 uczniów na regionalnym rynku pracy oraz wsparcie 29 nauczycieli w programie do września 2022 r.

Wsparcie odbędzie się poprzez organizację kursów i szkoleń, doradztwa zawodowo-edukacyjnego, wyjazdów na targi branżowe, zawodoznawcze zajęcia w przedsiębiorstwach, staże uczniowskie oraz szkolenia, studia podyplomowe i staże branżowe dla nauczycieli w zakresie praktycznej nauki zawodu. Zaplanowano także działania mające na celu unowocześnienia oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy poprzez prace adaptacyjne oraz zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych do pracowni zawodowych. W projekcie przewidziano wykorzystanie e-zasobów/e-materiałów dydaktycznych stworzonych dzięki środkom EFS.

Uczniowie technikum aktywnie uczestniczyli w kursach organizowanych w szkole w ramach projektu "Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim - edycja 2": grafika komputerowa, stylizacja paznokci, programowanie robotów.

Technicy zdobyli nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim rozwinęli swoje umiejętności, pasje i zainteresowania.

Ankieta skierowana do uczestników staży uczniowskich zorganizowanych

Ankieta skierowana do uczestników kursów/szkoleń

Harmonogram kursów

Aleksiewicz Waldemar