Bursa

Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły

Informacja o porozumieniu z PCC

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Dla kogo?

Jeśli jesteś uczniem szkoły gimnazjalnej, licealnej , zawodowej, czy zaocznej :
    masz problem z dojazdem do szkoły,
    chcesz poprawić swoje oceny w szkole,
    pragniesz się usamodzielnić,
    chcesz poznać nowe koleżanki i kolegów,
    szukasz propozycji na ciekawe spędzenie czasu
    zamieszkaj w Bursie, zapraszamy już dziś :)

Ogólne informacje dla osób przyjętych do bursy szkolnej w roku szkolnym 2018/2019

Bursa szkolna czynna będzie od 3 września 2018 r.( poniedziałek) w godzinach od 6.00 do 22.00.

W dniu przyjęcia konieczne jest spotkanie rodzica z wychowawcą grupy.
Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Bursy szkolnej dostępnym na stronie internetowej CKZIU w Wołowie.
Każdy wychowanek otrzyma miejsce w wyznaczonym pokoju, do własnej dyspozycji będzie miał: biurko, krzesło, szafkę, łóżko, koc, kołdrę i poduszkę oraz komplet bielizny pościelowej.
W każdym pokoju jest także duża szafa ubraniowa.

Niezbędne jest obuwie zmienne (kapcie) i klapki pod natrysk,
przybory higieniczno-toaletowe.
Poza wyżywieniem zorganizowanym (śniadanie , obiad i kolacja)
do dyspozycji młodzieży pozostają: kuchenka mikrofalowa oraz czajnik - prosimy zaopatrzyć się w kubek, sztućce
i talerzyki - do własnej dyspozycji wychowanka.

Odpłatność za miejsce w bursie wynosi 50 zł.
Dzienna stawka żywieniowa wynosi 11,73 zł.

O nas

Bursa przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie jest publiczną placówką oświatową zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom szkół gimnazjalnych, ponadgimnazialnych i policealnych pobierającym naukę poza miejscem swojego zamieszkania. Placówka nasza jest jednostką koedukacyjną, w której opiekę, zakwaterowanie i wyżywienie znajdują chłopcy i dziewczęta. Zakwaterowanie i wyżywienie w placówce jest odpłatne - zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dysponujemy pięćdziesięcioma miejscami noclegowymi. Zapewniamy bardzo dobre warunki zakwaterowania w pokojach 2, 3 oraz 4 osobowych. Na każdym piętrze budynku do dyspozycji są toalety, kabiny prysznicowe. (Bursa wyposażona jest w lodówkę, , kuchenkę mikrofalową, czajniki elektryczne,) . Do dyspozycji wychowanków placówka oddaje: salę do cichej nauki, na każdym piętrze bezprzewodową, internetową sieć WIFI, salę telewizyjną. Mieszkańcy mogą korzystać z boisk sportowych na terenie szkoły oraz Orlika.

Na terenie Bursy zapewniamy wychowankom bezpieczeństwo, fachową całodobową opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej i psychologicznej, całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), realizację zadań opiekuńczo-wychowawczych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań by zapewnić młodzieży jak najlepsze warunki zamieszkania i nauki.

Lokalizacja i kontakt z nami

Bursa jest zlokalizowana w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie w parkowej scenerii kwiatów i zieleni.

Wołów, ul. T. Kościuszki 27
tel: 713891523 lub 713892669

Rekrutacja

Osoby starające się o miejsce w Bursie proszone są o złożenie podania o przyjęcie do Bursy.

Dokumenty do pobrania:

Korzystanie z usług Bursy jest odpłatne:
Wyżywienie dzienna stawka - 11,73 zł
Zakwaterowanie - 50 zł