Bursa

Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje w Zawodzie

Od dnia 11 stycznia 2021 r. rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej styczeń – luty 2021 r.

Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie naszej szkoły: http://www.zswolow.pl/ w zakładce uczniowie – egzamin zawodowy oraz w przesłanych do Was wiadomościach za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Przypominam, że do obowiązków zdającego egzamin należy:

1. codzienne odczytywanie wiadomości w dzienniku elektronicznym,
  2. zapoznanie się z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 10 grudnia 2020 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający podczas egzaminu:
    w części pisemnej
    w części praktycznej

WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW EGZAMINU ZWIĄZANE Z COVID-19!

Wewnętrzne procedury dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej (styczeń – luty) 2021 r. w CKZiU w Wołowie

Informuję, że nauczanie zdalne zostało przedłużone do dnia 31 stycznia 2021 roku. Kształcenia zawodowe z zakresu praktycznej nauki zawodu będzie realizowane według poniższego harmonogramu

Harmonogram zajęć praktycznych w formie stacjonarnej w CKZiU w Wołowie od 18 stycznia

Dla kogo?

Jeśli jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, zawodowej, czy zaocznej:
masz problem z dojazdem do szkoły,
chcesz poprawić swoje oceny w szkole,
pragniesz się usamodzielnić,
chcesz poznać nowe koleżanki i kolegów,
szukasz propozycji na ciekawe spędzenie czasu
zamieszkaj w Bursie, zapraszamy już dziś :)

Ogólne informacje dla osób przyjętych do Bursy szkolnej w roku szkolnym 2020/2021

Bursa szkolna czynna będzie od 1września 2020 r. ( wtorek) w godzinach od 6.30 .

W dniu przyjęcia konieczne jest spotkanie rodzica z wychowawcą grupy.
Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Bursy szkolnej i  procedurami obowiazującymi w czasie epidemii dostępnymi na stronie internetowej CKZIU w Wołowie.

Załacznik do pobrania niżęj.
Każdy wychowanek otrzyma miejsce w wyznaczonym pokoju, do własnej dyspozycji będzie miał: biurko, krzesło, szafkę, łóżko, koc, kołdrę i poduszkę oraz komplet bielizny pościelowej.
W każdym pokoju jest także duża szafa ubraniowa.

Niezbędne jest obuwie zmienne (kapcie) i klapki pod natrysk,
przybory higieniczno-toaletowe.
Poza wyżywieniem zorganizowanym (śniadanie, obiad i kolacja)
do dyspozycji młodzieży pozostają: kuchenka mikrofalowa oraz czajnik - prosimy zaopatrzyć się w kubek, sztućce i talerzyki - do własnej dyspozycji wychowanka.

O nas

Bursa przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie jest publiczną placówką oświatową zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom szkół ponadpodstawowych  pobierającym naukę poza miejscem swojego zamieszkania. Placówka nasza jest jednostką koedukacyjną, w której opiekę, zakwaterowanie i wyżywienie znajdują chłopcy i dziewczęta. Zakwaterowanie i wyżywienie w placówce jest odpłatne - zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dysponujemy pięćdziesięcioma miejscami noclegowymi. Zapewniamy bardzo dobre warunki zakwaterowania w pokojach 2, 3 oraz 4 osobowych. Na każdym piętrze budynku do dyspozycji są toalety, kabiny prysznicowe. (Bursa wyposażona jest w lodówkę, , kuchenkę mikrofalową, czajniki elektryczne,) . Do dyspozycji wychowanków placówka oddaje: salę do cichej nauki, na każdym piętrze bezprzewodową, internetową sieć WIFI, salę telewizyjną. Mieszkańcy mogą korzystać z boisk sportowych na terenie szkoły oraz Orlika.

Na terenie Bursy zapewniamy wychowankom bezpieczeństwo, fachową całodobową opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej i psychologicznej, całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), realizację zadań opiekuńczo-wychowawczych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań by zapewnić młodzieży jak najlepsze warunki zamieszkania i nauki.

Lokalizacja i kontakt z nami

Bursa jest zlokalizowana w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie w parkowej scenerii kwiatów i zieleni.

Wołów, ul. T. Kościuszki 27
tel: 713891523 lub 713892669

Rekrutacja

Osoby starające się o miejsce w Bursie proszone są o złożenie podania o przyjęcie do Bursy.

Dokumenty do pobrania: