Bursa
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Rekrutacja 2024/2025

Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 3

Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich realizujemy projekt, którego celem jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

Skupiamy się na wsparciu praktycznej nauki zawodu, rozwoju kompetencji kluczowych, w tym kompetencji zielonych i przyszłości oraz wzmocnieniu zdrowia psychicznego uczennic i uczniów 3 szkół zawodowych Powiatu Wołowskiego.

Wsparcie realizowane będzie poprzez zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, staże uczniowskie, kursy, doradztwo zawodowo-edukacyjne, wyjazdy na targi branżowe, wizyty zawodoznawcze, warsztaty na uczelniach wyższych, a także zajęcia integracyjne, wzmacniające umiejętności społeczno-emocjonalne i zdrowie psychiczne.

Zakładamy, że projektem obejmiemy co najmniej 410 uczniów i uczennic.

Dla kogo?

Jeśli jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, zawodowej, czy zaocznej: masz problem z dojazdem do szkoły, chcesz poprawić swoje oceny w szkole, pragniesz się usamodzielnić, chcesz poznać nowe koleżanki i kolegów, szukasz propozycji na ciekawe spędzenie czasu zamieszkaj w Bursie, zapraszamy już dziś :)

Ogólne informacje dla osób przyjętych do Bursy szkolnej w roku szkolnym 2023/2024

Bursa szkolna czynna będzie od 4 września 2023 r. od godziny 6 rano. W dniu przyjęcia konieczne jest spotkanie rodzica z wychowawcą grupy. Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Bursy szkolnej.

Każdy wychowanek otrzyma miejsce w wyznaczonym pokoju, do własnej dyspozycji będzie miał: biurko, krzesło, szafkę, łóżko, koc, kołdrę i poduszkę oraz komplet bielizny pościelowej. W każdym pokoju jest także duża szafa ubraniowa.

Niezbędne jest obuwie zmienne (kapcie) i klapki pod natrysk, przybory higieniczno-toaletowe. Poza wyżywieniem zorganizowanym (śniadanie, obiad i kolacja) do dyspozycji młodzieży pozostają: kuchenka mikrofalowa oraz czajnik - prosimy zaopatrzyć się w kubek, sztućce i talerzyki do własnej dyspozycji wychowanka.

O nas

Bursa przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie jest publiczną placówką oświatową zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom szkół ponadpodstawowych pobierającym naukę poza miejscem swojego zamieszkania. Placówka nasza jest jednostką koedukacyjną, w której opiekę, zakwaterowanie i wyżywienie znajdują chłopcy i dziewczęta. Zakwaterowanie i wyżywienie w placówce jest odpłatne - zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dysponujemy pięćdziesięcioma miejscami noclegowymi. Zapewniamy warunki zakwaterowania w pokojach 2, 3 oraz 4 osobowych. Na każdym piętrze budynku do dyspozycji są toalety, kabiny prysznicowe. Bursa wyposażona jest w lodówkę, kuchenkę mikrofalową, czajniki elektryczne. Do dyspozycji wychowanków placówka oddaje: salę do cichej nauki, salę telewizyjną. Mieszkańcy mogą korzystać z boisk sportowych na terenie szkoły oraz Orlika.

Na terenie Bursy zapewniamy wychowankom bezpieczeństwo, fachową całodobową opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej i psychologicznej, całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), realizację zadań opiekuńczo-wychowawczych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań by zapewnić młodzieży jak najlepsze warunki zamieszkania i nauki.

Lokalizacja i kontakt z nami

Bursa jest zlokalizowana w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie w parkowej scenerii kwiatów i zieleni, budynek F.

Wołów, ul. T. Kościuszki 27

Rekrutacja

Osoby starające się o miejsce w Bursie proszone są o złożenie podania o przyjęcie do Bursy – wszystkie dokumenty do pobrania w załącznikach poniżej.