Bursa
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2

Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolny i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie poprzez unowocześnienie oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy, zwiększenie szans 369 uczniów na regionalnym rynku pracy oraz wsparcie 29 nauczycieli w programie do września 2022 r.

Wsparcie odbędzie się poprzez organizację kursów i szkoleń, doradztwa zawodowo-edukacyjnego, wyjazdów na targi branżowe, zawodoznawcze zajęcia w przedsiębiorstwach, staże uczniowskie oraz szkolenia, studia podyplomowe i staże branżowe dla nauczycieli w zakresie praktycznej nauki zawodu. Zaplanowano także działania mające na celu unowocześnienia oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy poprzez prace adaptacyjne oraz zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych do pracowni zawodowych. W projekcie przewidziano wykorzystanie e-zasobów/e-materiałów dydaktycznych stworzonych dzięki środkom EFS.

Uczniowie technikum aktywnie uczestniczyli w kursach organizowanych w szkole w ramach projektu "Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim - edycja 2": grafika komputerowa, stylizacja paznokci, programowanie robotów.

Technicy zdobyli nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim rozwinęli swoje umiejętności, pasje i zainteresowania.

Ankieta skierowana do uczestników staży uczniowskich zorganizowanych

Ankieta skierowana do uczestników kursów/szkoleń

Harmonogram kursów

Dla kogo?

Jeśli jesteś uczniem szkoły ponadpodstawowej, zawodowej, czy zaocznej:
masz problem z dojazdem do szkoły,
chcesz poprawić swoje oceny w szkole,
pragniesz się usamodzielnić,
chcesz poznać nowe koleżanki i kolegów,
szukasz propozycji na ciekawe spędzenie czasu
zamieszkaj w Bursie, zapraszamy już dziś :)

Ogólne informacje dla osób przyjętych do Bursy szkolnej w roku szkolnym 2021/2022

Bursa szkolna czynna będzie od 1września 2021 r. ( środa) w godzinach od 6.30 .

W dniu przyjęcia konieczne jest spotkanie rodzica z wychowawcą grupy.
Przed przyjazdem prosimy o zapoznanie się z Regulaminem Bursy szkolnej i  procedurami obowiazującymi w czasie epidemii dostępnymi na stronie internetowej CKZIU w Wołowie.

Załacznik do pobrania niżęj.
Każdy wychowanek otrzyma miejsce w wyznaczonym pokoju, do własnej dyspozycji będzie miał: biurko, krzesło, szafkę, łóżko, koc, kołdrę i poduszkę oraz komplet bielizny pościelowej.
W każdym pokoju jest także duża szafa ubraniowa.

Niezbędne jest obuwie zmienne (kapcie) i klapki pod natrysk,
przybory higieniczno-toaletowe.
Poza wyżywieniem zorganizowanym (śniadanie, obiad i kolacja)
do dyspozycji młodzieży pozostają: kuchenka mikrofalowa oraz czajnik - prosimy zaopatrzyć się w kubek, sztućce i talerzyki - do własnej dyspozycji wychowanka.

O nas

Bursa przy Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie jest publiczną placówką oświatową zapewniającą opiekę i wychowanie uczniom szkół ponadpodstawowych  pobierającym naukę poza miejscem swojego zamieszkania. Placówka nasza jest jednostką koedukacyjną, w której opiekę, zakwaterowanie i wyżywienie znajdują chłopcy i dziewczęta. Zakwaterowanie i wyżywienie w placówce jest odpłatne - zgodnie z obowiązującymi przepisami.

Dysponujemy pięćdziesięcioma miejscami noclegowymi. Zapewniamy bardzo dobre warunki zakwaterowania w pokojach 2, 3 oraz 4 osobowych. Na każdym piętrze budynku do dyspozycji są toalety, kabiny prysznicowe. (Bursa wyposażona jest w lodówkę, , kuchenkę mikrofalową, czajniki elektryczne,) . Do dyspozycji wychowanków placówka oddaje: salę do cichej nauki, na każdym piętrze bezprzewodową, internetową sieć WIFI, salę telewizyjną. Mieszkańcy mogą korzystać z boisk sportowych na terenie szkoły oraz Orlika.

Na terenie Bursy zapewniamy wychowankom bezpieczeństwo, fachową całodobową opiekę wykwalifikowanej i doświadczonej kadry pedagogicznej i psychologicznej, całodzienne wyżywienie (śniadanie, obiad, kolacja), realizację zadań opiekuńczo-wychowawczych zgodnie z obowiązującymi przepisami. Nasi pracownicy dokładają wszelkich starań by zapewnić młodzieży jak najlepsze warunki zamieszkania i nauki.

Lokalizacja i kontakt z nami

Bursa jest zlokalizowana w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie w parkowej scenerii kwiatów i zieleni.

Wołów, ul. T. Kościuszki 27
tel: 713891523 lub 713892669

Rekrutacja

Osoby starające się o miejsce w Bursie proszone są o złożenie podania o przyjęcie do Bursy.

Dokumenty do pobrania: