Stacja kontroli pojazdów

Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły

Informacja o porozumieniu z PCC

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Zapraszamy Państwa do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Wołowie DWL/001 przy ulicy Tadeusza Kościuszki 27.

Badania techniczne pojazdów kosztują w całej Polsce tyle samo ale nie każda stacja kontroli pojazdów zagwarantuje Państwu wysoką jakość oferowanych usług.

Przyjedź i przekonaj się.
Pracujemy codziennie w godzinach: 8:00 - 18:00
w soboty od 8:00 - 16:00

Stacja oferuje pełny zakres badań technicznych.

1. Okresowe badania techniczne:
*motocykli i motorowerów;
*samochodów osobowych i ciężarowych;
*ciągników samochodowych;
*przyczep i naczep ciężarowych;
*ciągników rolniczych i przyczep rolniczych;

2. Pierwsze badania techniczne:
*pojazdów sprowadzonych z zagranicy;
*pojazdów wycofanych z ruchu drogowego i zgłoszonych do ponownej rejestracji;
*pojazdów zabytkowych;

3. Dodatkowe badania techniczne:
*pojazdów z instalacja gazowa;
*pojazdów uprzywilejowanych;
*pojazdów uczestniczących w kolizji, wypadku drogowym;
*pojazdów w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do rejestracji;
*pojazdów z zatrzymanym przez organ kontroli ruchu drogowego dowodem rejestracyjnym;
*pojazdów przeznaczonych do nauki jazdy lub egzaminowania;
*pojazdów przewożących towary niebezpieczne;
*pojazdów w których dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym;
*pojazdów ciężarowych do odliczenia podatku VAT;
*autobusu, który może poruszać się po drogach z prędkością 100km/h;

4. Sprawdzenie spełnienia dodatkowych warunków technicznych dla niektórych pojazdów oraz pozostałe czynności:
*prawidłowości przystosowania pojazdu silnikowego do ciągnięcia przyczepy;
*pojazdów przeznaczonych do wykonywania czynności na drodze;
*czy pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym wymaganym dla autobusu szkolnego;
*nadanie i wykonanie numeru nadwozia, oraz tabliczki znamionowej;

5. Sprawdzenie mechanizmów w pojeździe:
*skuteczności i równomierności działania hamulców;
*ustawienia i natężenia świateł drogowych i mijania;
*połączeń układu kierowniczego oraz jałowego ruchu koła kierownicy, luzów w zawieszeniu;
*toksyczności spalin;
*poziomu hałasu;
*działania amortyzatorów;
*geometrii kół.

Dysponujemy niezbędnym sprzętem diagnostycznym zapewniając dobrze i sprawnie wykonane badanie techniczne pojazdu.

Naszym atutem są wysoce wykwalifikowani pracownicy. Wyjaśniamy i informujemy w sprawach dotyczących warunków technicznych pojazdów oraz w sprawach dotyczących badań technicznych pojazdów. Klientom zapewniamy miłą oraz fachową obsługę - każdy klient może oczekiwać przy herbacie lub kawie na koniec badania technicznego.

"OKRĘGOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW DWL/001
Z NAMI BEZPIECZEŃSTWO NABIERA ZNACZENIA"