Stacja kontroli pojazdów
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2

Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolny i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie poprzez unowocześnienie oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy, zwiększenie szans 369 uczniów na regionalnym rynku pracy oraz wsparcie 29 nauczycieli w programie do września 2022 r.

Wsparcie odbędzie się poprzez organizację kursów i szkoleń, doradztwa zawodowo-edukacyjnego, wyjazdów na targi branżowe, zawodoznawcze zajęcia w przedsiębiorstwach, staże uczniowskie oraz szkolenia, studia podyplomowe i staże branżowe dla nauczycieli w zakresie praktycznej nauki zawodu. Zaplanowano także działania mające na celu unowocześnienia oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy poprzez prace adaptacyjne oraz zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych do pracowni zawodowych. W projekcie przewidziano wykorzystanie e-zasobów/e-materiałów dydaktycznych stworzonych dzięki środkom EFS.

Uczniowie technikum aktywnie uczestniczyli w kursach organizowanych w szkole w ramach projektu "Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim - edycja 2": grafika komputerowa, stylizacja paznokci, programowanie robotów.

Technicy zdobyli nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim rozwinęli swoje umiejętności, pasje i zainteresowania.

Ankieta skierowana do uczestników staży uczniowskich zorganizowanych

Ankieta skierowana do uczestników kursów/szkoleń

Harmonogram kursów

Zobacz więcej

Zapraszamy Państwa do Okręgowej Stacji Kontroli Pojazdów w Wołowie DWL/001 przy ulicy Tadeusza Kościuszki 27.

Badania techniczne pojazdów kosztują w całej Polsce tyle samo ale nie każda stacja kontroli pojazdów zagwarantuje Państwu wysoką jakość oferowanych usług.

Przyjedź i przekonaj się.
Pracujemy codziennie w godzinach: 8:00 - 18:00
w soboty od 8:00 - 16:00

Stacja oferuje pełny zakres badań technicznych.

1. Okresowe badania techniczne:
*motocykli i motorowerów;
*samochodów osobowych i ciężarowych;
*ciągników samochodowych;
*przyczep i naczep ciężarowych;
*ciągników rolniczych i przyczep rolniczych;

2. Pierwsze badania techniczne:
*pojazdów sprowadzonych z zagranicy;
*pojazdów wycofanych z ruchu drogowego i zgłoszonych do ponownej rejestracji;
*pojazdów zabytkowych;

3. Dodatkowe badania techniczne:
*pojazdów z instalacja gazowa;
*pojazdów uprzywilejowanych;
*pojazdów uczestniczących w kolizji, wypadku drogowym;
*pojazdów w celu identyfikacji lub ustalenia danych niezbędnych do rejestracji;
*pojazdów z zatrzymanym przez organ kontroli ruchu drogowego dowodem rejestracyjnym;
*pojazdów przeznaczonych do nauki jazdy lub egzaminowania;
*pojazdów przewożących towary niebezpieczne;
*pojazdów w których dokonano zmian konstrukcyjnych lub wymiany elementów powodujących zmianę danych w dowodzie rejestracyjnym;
*pojazdów ciężarowych do odliczenia podatku VAT;
*autobusu, który może poruszać się po drogach z prędkością 100km/h;

4. Sprawdzenie spełnienia dodatkowych warunków technicznych dla niektórych pojazdów oraz pozostałe czynności:
*prawidłowości przystosowania pojazdu silnikowego do ciągnięcia przyczepy;
*pojazdów przeznaczonych do wykonywania czynności na drodze;
*czy pojazd odpowiada dodatkowym warunkom technicznym wymaganym dla autobusu szkolnego;
*nadanie i wykonanie numeru nadwozia, oraz tabliczki znamionowej;

5. Sprawdzenie mechanizmów w pojeździe:
*skuteczności i równomierności działania hamulców;
*ustawienia i natężenia świateł drogowych i mijania;
*połączeń układu kierowniczego oraz jałowego ruchu koła kierownicy, luzów w zawieszeniu;
*toksyczności spalin;
*poziomu hałasu;
*działania amortyzatorów;
*geometrii kół.

Dysponujemy niezbędnym sprzętem diagnostycznym zapewniając dobrze i sprawnie wykonane badanie techniczne pojazdu.

Naszym atutem są wysoce wykwalifikowani pracownicy. Wyjaśniamy i informujemy w sprawach dotyczących warunków technicznych pojazdów oraz w sprawach dotyczących badań technicznych pojazdów. Klientom zapewniamy miłą oraz fachową obsługę - każdy klient może oczekiwać przy herbacie lub kawie na koniec badania technicznego.

"OKRĘGOWA STACJA KONTROLI POJAZDÓW DWL/001
Z NAMI BEZPIECZEŃSTWO NABIERA ZNACZENIA"