images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2

Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolny i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie poprzez unowocześnienie oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy, zwiększenie szans 369 uczniów na regionalnym rynku pracy oraz wsparcie 29 nauczycieli w programie do września 2022 r.

Wsparcie odbędzie się poprzez organizację kursów i szkoleń, doradztwa zawodowo-edukacyjnego, wyjazdów na targi branżowe, zawodoznawcze zajęcia w przedsiębiorstwach, staże uczniowskie oraz szkolenia, studia podyplomowe i staże branżowe dla nauczycieli w zakresie praktycznej nauki zawodu. Zaplanowano także działania mające na celu unowocześnienia oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy poprzez prace adaptacyjne oraz zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych do pracowni zawodowych. W projekcie przewidziano wykorzystanie e-zasobów/e-materiałów dydaktycznych stworzonych dzięki środkom EFS.

Uczniowie technikum aktywnie uczestniczyli w kursach organizowanych w szkole w ramach projektu "Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim - edycja 2": grafika komputerowa, stylizacja paznokci, programowanie robotów.

Technicy zdobyli nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim rozwinęli swoje umiejętności, pasje i zainteresowania.

Ankieta skierowana do uczestników staży uczniowskich zorganizowanych

Ankieta skierowana do uczestników kursów/szkoleń

Harmonogram kursów

Nie jestem wróżką, nie umiem czarować, ale...
...mam możliwości podejmowania działań by uczeń w naszej szkole:

1. Usłyszał o możliwych sposobach rozwiązania niełatwych spraw.
2. Uzyskał pomoc w skomplikowanych sytuacjach.
3. Został zrozumiany gdy czuje brak zrozumienia.
4. Umiał realizować swoje pomysły i wiedział jak pomagać innym.
5. Miał odwagę powiedzieć nie zgadzam się na zło.
6. Wiedział, że wolność to odpowiedzialność i to nie to samo co samowola.
7. Dowiedział się, że jest ważnym i wyjątkowym człowiekiem.

Albo mógł po prostu, porozmawiać przy filiżance wyjątkowej herbaty jaką robi jego pedagożka.

DOROTA OżóG
pedagog szkolny

poniedziałek 7.30 - 11.30
wtorek 10.30 - 15.00