Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły

Informacja o porozumieniu z PCC

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Informuję, że w związku z panującą pandemią Koronawirusa, decyzją Ministra Edukacji Narodowej stacjonarne zajęcia lekcyjne w szkole zostają  po raz kolejny zawieszone  do dnia 07 czerwca 2020 r.

Nadal obowiązuje ustalony plan zajęć dydaktycznych dla każdego oddziału. Zajęcia te odbywają się w trybie zdalnego nauczania a niektóre z nich  w trybie online.

Od dnia 25 maja 2020 r.  uruchamiamy konsultacje dla maturzystów a od dnia 01 czerwca konsultacje dla wszystkich uczniów  technikum według wcześniej podanego harmonogramu.

Nie ustawajmy w naszych działaniach, podchodźmy  z rozsądkiem do naszych obowiązków, uzbroimy się w cierpliwość, przestrzegajmy ustalonych wytycznych!

Barbara Żeliźniak - dyrektor szkoły

Nie jestem wróżką, nie umiem czarować, ale...
...mam możliwości podejmowania działań by uczeń w naszej szkole:

1. Usłyszał o możliwych sposobach rozwiązania niełatwych spraw.
2. Uzyskał pomoc w skomplikowanych sytuacjach.
3. Został zrozumiany gdy czuje brak zrozumienia.
4. Umiał realizować swoje pomysły i wiedział jak pomagać innym.
5. Miał odwagę powiedzieć nie zgadzam się na zło.
6. Wiedział, że wolność to odpowiedzialność i to nie to samo co samowola.
7. Dowiedział się, że jest ważnym i wyjątkowym człowiekiem.

Albo mógł po prostu, porozmawiać przy filiżance wyjątkowej herbaty jaką robi jego pedagożka.

DOROTA OżóG
pedagog szkolny

poniedziałek 7.30 - 11.30
wtorek 10.30 - 15.00