O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Ogłoszenie

Krwiodawstwo

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„Next Step” - praktyki zagraniczne  w ramach projektu POWER w CKZiU w Wołowie

    Po ponad 15 latach od otwarcia polskich granic, tak dla Polaków pragnących wyjechać jak i dla zagranicznych firm, decydujących się na inwestowanie w Polsce, młody obywatel powinien posiadać umiejętności, kompetencje i wiarę w siebie, które pozwolą mu skorzystać z oferowanych na rynku możliwości. By móc to osiągnąć, poza umiejętnościami zawodowymi, absolwent Centrum Kształcenia Ustawicznego i Zawodowego w Wołowie powinien posiadać doświadczenie, wiedzę i umiejętności z zakresu:  odpowiedzialności zawodowej, samodzielnego funkcjonowania poza domem rodzinnym, umiejętności samodzielnej organizacji czasu (czasu pracy i czasu wolnego), umiejętności pracy w zespole, w tym międzynarodowym, znajomości języka angielskiego, w tym branżowego czy też znajomości kultury i sposobu funkcjonowania w środowisku o odmiennej kulturze. Praktyki za granicą, wpływają  znacząco i pozytywnie na rozwój umiejętności miękkich, wskazywanych przez pracodawców coraz częściej jako pożądane czy kluczowe, tj. odpowiedzialność i samodzielność, komunikacja interpersonalna, umiejętność pracy w zespole i kierowania zespołem, umiejętność łączenia wiedzy z różnych obszarów.

    Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie bierze udział w latach 2019-2020 w projekcie z programu POWER, którego głównym działaniem są 4-tygodniowe mobilności zawodowe uczniów realizowane w Hiszpanii i Irlandii.

    Do udziału w projekcie zaproszone zostały znane nam dwie organizacje: Your International Training (YIT) z Irlandii oraz stowarzyszenie Mundus z Hiszpanii. Z organizacją YIT współpracujemy od 2016 roku realizując obecnie drugi projekt. Stowarzyszenie Mundus jest naszym partnerem od 2017 roku.

   W projekcie udział wezmą uczniowie z klas trzecich kształcących się w zawodach: technik ekonomista, technik informatyk, technik logistyk, technik mechatronik i technik pojazdów samochodowych.

Ewa Nowak

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW