O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Rekrutacja 2022/2023

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2

 

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2


Od marca uczniowie klas pierwszych i drugich  technikum aktywnie uczestniczą w kursie Programowanie Robotów zorganizowanym w ramach realizacji projektu „Rozwój Kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 2”. Uczestnicy kursu uczą się programowania, realizują własne projekty i pomysły. Rezultaty ich pracy widoczne są na zdjęciach i prezentacjach zaprogramowanych robotów. Dla wielu osób to pierwsze doświadczenie  w programowaniu.

Rozpoczął się kolejny kurs: Programowanie i obsługiwanie druku 3D Kursanci zapoznali się z budową i obsługą  drukarki 3D, podstawami modelowania, oprogramowaniem używanym do tworzenia plików obsługiwanych przez drukarkę oraz wykonali swoje pierwsze wydruki  - breloczki.

 
 
 
 
 
 
 
 

 


Ankieta skierowana do uczestników staży uczniowskich zorganizowanych

Ankieta skierowana do uczestników kursów/szkoleń

Harmonogram - "Programowanie CAD, druku 3D"

Zobacz więcej

Kościuszkowcy wzięli udział w akcji edukacyjnej „Hazard? Nie, dziękuję”. Podczas prelekcji poznali historię hazardu;  zrozumieli jakie zagrożenia wynikają z hazardu, w tym z pozornie bezpiecznych gier internetowych; zapoznali się ze skalą zjawiska; poznali skutki uzależnień od hazardu; wiedzą już  jakie są symptomy i efekty  uzależnienia hazardem. Na zakończenie dowiedzieli się jak Krajowa Administracja Skarbowa zwalcza nielegalny hazard.   Hazard jest szczególnie niebezpieczny dla młodych, ponieważ nieświadomi zagrożenia młodzi ludzie traktują hazard w sieci jako niewinną formę rozrywki. Hazard online jest przez młodzież postrzegany jako wciągający i ekscytujący, a osoby niepełnoletnie są bardziej podatne na negatywne zjawiska płynące z Internetu, w tym uzależnienie od hazardu. Każde uzależnienie jest chorobą, której skutki dotykają nie tylko graczy, ale także ich rodziny i najbliższych. Warsztaty prowadził Naczelnik Urzędu Skarbowego w Wołowie pan Radosław Piluś.

Ewa Nowak

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW