O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Rekrutacja 2024/2025

Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 3

Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich realizujemy projekt, którego celem jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

Skupiamy się na wsparciu praktycznej nauki zawodu, rozwoju kompetencji kluczowych, w tym kompetencji zielonych i przyszłości oraz wzmocnieniu zdrowia psychicznego uczennic i uczniów 3 szkół zawodowych Powiatu Wołowskiego.

Wsparcie realizowane będzie poprzez zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, staże uczniowskie, kursy, doradztwo zawodowo-edukacyjne, wyjazdy na targi branżowe, wizyty zawodoznawcze, warsztaty na uczelniach wyższych, a także zajęcia integracyjne, wzmacniające umiejętności społeczno-emocjonalne i zdrowie psychiczne.

Zakładamy, że projektem obejmiemy co najmniej 410 uczniów i uczennic.


Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„W każdym z nas walczą dwa wilki.

Jeden jest zły, to gniew, zazdrość, chciwość, pretensja,

kłamstwo, pogarda i ego.

Drugi jest dobry, to radość, pokój, miłość, nadzieja,

uprzejmość, pokora, empatia i prawda.

Który wilk wygra? Ten, którego karmisz.”

Indiańskie powiedzenie

 

Kościuszkowcy chcą karmić tylko dobrego wilka i swoją empatię, nadzieję na wyzdrowienie chorych, którym pomagają, pokorę i miłość do drugiego człowieka pokazują choćby poprzez organizację i udział w akcjach krwiodawstwa czy innych akcjach charytatywnych.

Ostatnia w tym roku szkolnym akcja poboru krwi organizowana we współpracy z Regionalnym Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa we Wrocławiu odbyła się 30 maja 2023r. Odwiedziło nas 32 dawców. I jak to zwykle bywa, część osób z różnych powodów nie mogła poddać się donacji, ale i tak udało się pozyskać 11 litrów krwi niezbędnej do ratowania zdrowia i życia chorych.

Dziękujemy wszystkim dawcom za przybycie i jednocześnie zapraszamy do oddziałów terenowych RCKiK, gdyż wciąż brakuje krwi RhD (-) minus A, AB i O.

Dziękujemy również niezawodnym wolontariuszom – Pani pedagog Annie Chmurze i uczniom Technikum: Nikoli Danek, Oli Strzelczak, Adamowi Serwatyńskiemu i Kacprowi Markowskiemu za nieustanne czuwanie, aby akcja przebiegała bezproblemowo.

Izabela Michońska

 

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW