O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Wyczekiwany z niecierpliwością wyjazd do Portugalii wreszcie został zrealizowany! Trzydziestu dwóch Kościuszkowców wraz z nauczycielami: p. Ewą Nowak, p. Izabelą Michońską, p. Dorotą Judzińską- Szpyrą oraz p. Sebastianem Simlatem wyjechało do Lizbony, by w ramach Edukacji Szkolnej Erasmus + wspólnie z portugalskimi rówieśnikami wziąć udział w zajęciach edukacyjnych. Projekt ma na celu zapewnienie uczniom  możliwości zaangażowania i uczenia się, zwiększenie ich świadomości w zakresie wspólnych europejskich wartości i praw podstawowych oraz przyczynianie się do procesu integracji europejskiej.

Wyjazd od początku zapowiadał się ciekawie, jednak po pierwszym spotkaniu z uczniami w szkole w Amadorze i  po niezmiernie ciekawych integracyjnych grach przełamujących lody, kiedy poznaliśmy się i pobyliśmy trochę razem, wiedzieliśmy już, że udział w tym projekcie to będzie nasza wielka przygoda.

Najbliższe dni  spędziliśmy bardzo aktywnie realizując założone wcześniej cele. Braliśmy udział w wielu różnorodnych warsztatach, na przykład tanecznych, sportowych, krawieckich, kuchennych, multimedialnych. Ćwiczyliśmy jogę, graliśmy w szachy, siatkówkę, piekliśmy ciasteczka, mieszaliśmy  drinki, budowaliśmy swoje pierwsze roboty, spędziliśmy relaksacyjne chwile w gabinecie kosmetycznym. W przepięknej bibliotece szkolnej uczestniczyliśmy w świetnej zabawie, speed dating, podczas której nie tylko doskonaliliśmy swoje umiejętności z języka angielskiego, ale także nawiązaliśmy mnóstwo kontaktów z uczniami.  Nie sposób wymienić wszystkich aktywności, w których braliśmy udział. Jesteśmy zafascynowani szkołą. Jest to  fantastyczne miejsce, gdzie każdy może rozwijać swoje pasje i szukać nowych zainteresowań.

W trakcie pobytu w szkole mieliśmy także okazję przedstawić  nasz kraj, zatańczyć na dziedzińcu szkolnym Poloneza, czym wzbudziliśmy zachwyt, a w ostatni dzień  pokusiliśmy się na Belgijkę.  

Jak wiadomo nie samą szkołą uczeń żyje, nauczyciel tym  bardziej.  Kiedy tylko mieliśmy sposobność, eksplorowaliśmy z radością Portugalię. Poznaliśmy  Amadorę, z racji tego  że tu mieszkaliśmy i chodziliśmy do szkoły,  byliśmy oczywiście w uroczej Lizbonie, podziwialiśmy zabytkową Sintrę, kąpaliśmy się w oceanie przy malowniczej plaży Cascais . Prawdziwą wisienką na torcie był  mecz Sporting Lizbona vs Clube de Futebol Estrela da Amadora, na który zostaliśmy zaproszeni. To było dopiero niezapomniane przeżycie!

Portugalia  zrobiła na nas ogromne wrażenie. Krajobrazy, styl zabudowy, zabytki, ale przede wszystkim ludzie. Poznaliśmy wspaniałe osoby i nawiązaliśmy nowe przyjaźnie.

Międzynarodowe projekty unijne dają zarówno uczniom jak i nauczycielom szansę na rozwój osobisty, poszerzają horyzonty, rozwijają umiejętności i kompetencje. Dlatego z niecierpliwością czekamy na kolejne, pełne niezapomnianych wrażeń wyjazdy.

Ewa Nowak - koordynator wycieczki

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW