O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Rekrutacja 2019/2020

O szkole

T. architektury krajobrazu

T. ekonomista

T. informatyk

 

 

T. logistyk

T. mechatronik

T. ochrony środowiska

T. pojazdów samochodowych

 

 

 

Elektroniczny system rekrutacji - Zapraszamy!

Badania lekarskie

Bezpłatne badania lekarskie dla kandydatów do klas I Technikum Nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie przeprowadzone będą w dniu 15.07.2019 r. (poniedziałek) o godzinie 11.30 w sali numer 4 budynku A Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

Ogłoszenie

Ogłoszenie

Pracodawcy, którzy chcą przyjąć uczniów na staże wakacyjne realizowane w ramach projektu "Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim" prosimy o kontakt.

 

Terminy staży:

24 czerwca do 19 lipca 2019

22 lipca do 16 sierpnia 2019

Numer telefonu 71 3892669

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

    W piękny, pierwszy wakacyjny dzień 21.06.2019r uczniowie Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki wraz z opiekunami – Izabelą Michońską i Sylwiuszem Sygułą wyruszyli do Karpacza. Wraz ze wschodem słońca wszyscy przygotowywali się do trudów i radości czekającego dnia – bo cel ambitny – zdobycie Śnieżki i przejście szlakiem na Słonecznik i Pielgrzymy, później przez Polanę do Kościółka Wang.

    Naszą karkonoską przygodę rozpoczęliśmy od Dzikiego Wodospadu, skąd o 8.30 wyruszyliśmy Śląską Drogą do Białego Jaru. Tam na pierwszym dłuższym postoju przewodnik opowiedział nam historie, jakie wydarzyły się w tym miejscu ponad 50 lat temu. 20 marca 1968 roku na skutek zejścia lawiny zginęło 19 osób i była to największa tragedia lawinowa w Polsce.  Lawina miała ponad 700 m długości, około 80 metrów szerokości, a jej czoło było wysokie na 20–25 metrów. Kolejna lawina miała miejsce 40 lat później i wywołał ją nierozważny snowbordzista przejeżdżając po zmrożonym śniegu, który zaczął pękać i spowodował osunięcie się jego ogromnych połaci. Niestety ten zjazd zakończył się tragicznie dla 26 latka, co powinno być dla młodych ludzi przestrogą przed brawurą i nierozważnym zachowaniem w górach.

    Po krótkim odpoczynku wyruszyliśmy dalej czarnym szlakiem na Śnieżkę, wysłuchując po drodze opowiadań przewodnika o walorach przyrodniczych Karkonoszy, a nasz cel – Śnieżka – już był coraz bliżej, już widzieliśmy  obserwatorium i w wielu oczach zabłysnęła iskra radości – za chwilę marzenia się spełnią! Niektórzy po raz pierwszy zdobędą najwyższy szczyt Sudetów – Królową Karkonoszy położoną na wysokości 1603 m n.p.m.

    O godzinie 11.00 byliśmy już przy punkcie widokowym podziwiając cudowne widoki i delektując się czystym górskim powietrzem. Teraz już mogło być tylko lepiej! Byliśmy na najwyższym punkcie i wypoczęci zaczęliśmy kolejny etap przygody – przeszliśmy czerwonym szlakiem Równią pod Śnieżką na Słonecznik. Z tej trasy mogliśmy podziwiać piękny Kocioł Małego Stawu z najpiękniej położonym schroniskiem Samotnia i Kocioł Wielkiego Stawu, za którym ukazał się naszym oczom  Słonecznik - jedna z wielu granitowych form skalnych położonych w Karkonoszach, silnie spękana skała składająca się z kilku filarów, z których najbardziej północny przypomina wykutą postać ludzką.

    Po odpoczynku przy Słoneczniku zeszliśmy na dół podziwiając kolejne formy skalne – Pielgrzymy, skąd dalej poszliśmy na Polanę i do Kościółka Wang. I tu pełni radości odpoczęliśmy chwilę po trudach 8 godzinnej wyprawy. Po takim wysiłku nie mogło się obyć bez dobrego obiadu, który zjedliśmy w Restauracji Mamma Mia. Wszystkim uczestnikom wyprawy należą się ogromne gratulacje! Mimo niekiedy ciężkich chwil przeżywanych na szlaku nikt nie narzekał i nie marudził, a uśmiech i cudowna pogoda towarzyszyły nam na każdym kroku.

    Pięknie spędzony dzień mógł być możliwy dzięki realizacji w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie projektu "Wysoka jakość edukacji szkół Powiatu Wołowskiego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Dolnośląskiego. Ze środków unijnych został opłacony przejazd do Karpacza, przewodnik i pyszny posiłek.
Do zobaczenia na kolejnym szlaku!

im

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW