O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

    W Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki od stycznia 2019 r. realizowany jest projekt "Wysoka jakość edukacji szkół Powiatu Wołowskiego" współfinansowany z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Dolnośląskiego. Projekt przewiduje dodatkowe zajęcia pozalekcyjne dla uczniów zdolnych, jak również zajęcia wyrównawcze dla uczniów, którzy potrzebują i chcą skorzystać z dodatkowych lekcji z przedmiotów takich matematyka, języki obce, przedmioty przyrodnicze. Uczniowie, którzy są zainteresowani poznaniem siebie, swoich możnych stron, predyspozycji, talentów,  mogą również uczestniczyć w indywidualnych, jak i grupowych zajęciach z doradztwa zawodowego.

    Realizowany projekt dba nie tylko o wiedzę i umiejętności stricte naukowe uczniów, ale także o wrażliwość emocjonalną, współpracę w grupie, poznawanie się w innych warunkach niż mury szkoły. W projekcie realizowane są bowiem wyjazdy edukacyjne zawodoznawcze i wyjazdy turystyczno-krajoznawcze. I z takiej możliwości wyjazdu skorzystali uczniowie klas III TL i III TMO, wyruszając w dwóch grupach – 5 i 6 czerwca 2019 r. do Barda na spływ Nysą Kłodzką przełomem Bardzkim. Opiekunami uczniów byli  p. Izabela Michońska, p. Magdalena Kuska, p. Agnieszka Krupa i p. Sebastian Simlat.

   Dzięki środkom z projektu "Wysoka jakość edukacji szkół Powiatu Wołowskiego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Dolnośląskiego mogliśmy nieodpłatnie dojechać do miejsca przystani, przepłynąć pontonami kilkukilometrowy odcinek Nysy – od Młynowa przez Podytnie, Morzyszów, Opolnicę, pięcioma meandrami wciskającymi się w Góry Bardzkie, aż do przystani w Bardzie, a na końcu integrować się przy ognisku. Celem wyjazdu było zapoznanie się z rzeźbą terenu, bogactwem przyrodniczym Doliny Kłodzkiej, historią szlaków wodnych tego miasta, ale przede wszystkim poznanie siebie w zupełnie innym otoczeniu niż mury szkoły, wspólna zabawa i rywalizacja na szlaku, aż do wspólnie spożywanego posiłku.

Po prostu było cudownie;-)

im

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW