O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły


Informacja o porozumieniu z PCC

 
 
 

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Komunikat

Informuję, że w związku z panującą pandemią Koronawirusa, decyzją Ministra Edukacji Narodowej stacjonarne zajęcia lekcyjne w szkole zostają  po raz kolejny zawieszone  do dnia 07 czerwca 2020 r.

Nadal obowiązuje ustalony plan zajęć dydaktycznych dla każdego oddziału. Zajęcia te odbywają się w trybie zdalnego nauczania a niektóre z nich  w trybie online.

Od dnia 25 maja 2020 r.  uruchamiamy konsultacje dla maturzystów a od dnia 01 czerwca konsultacje dla wszystkich uczniów  technikum według wcześniej podanego harmonogramu.

Nie ustawajmy w naszych działaniach, podchodźmy  z rozsądkiem do naszych obowiązków, uzbroimy się w cierpliwość, przestrzegajmy ustalonych wytycznych!

Barbara Żeliźniak - dyrektor szkoły

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

W piękny październikowy piątek uczniowie czwartej klasy Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki wzięli udział w wykładach w ramach XXI Dolnośląskiego Festiwalu Nauki. Pierwszy wykład „Modna? Restrykcyjna? A może po prostu dobra? Dlaczego diety czasem nie działają?”, który poprowadziła dr Marta Sochocka- biolog z Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN, dostarczył nam dużo wiedzy na temat diet. Dowiedzieliśmy się w jakich sytuacjach podejmujemy decyzję o odchudzaniu oraz całej prawdy o dietach restrykcyjnych i wykluczających, a także w jaki sposób generowany jest w mózgu sygnał o zagłodzeniu. Poznaliśmy również pułapki dietetyczne, które rujnują nasze wysiłki. Zdajemy sobie teraz sprawę , że monodiety to droga donikąd, że diety restrykcyjne prowadzą do rozregulowania metabolizmu, ile wynosi porcja warzyw czy tez owoców. Mamy większą świadomość, że dieta bezglutenowa nie jest dobra dla każdego, natomiast błonnik jest niezbędny dla naszego organizmu. Pani doktor zdecydowanie przestrzegła nas przed używaniem śmiercionośnych spalaczy tłuszczu . Wiemy już kto to jest ortorektyk i jak na nasze wybory żywieniowo-dietetyczne wpływają twórczy blogów, portali społecznościowych czy gwiazdy telewizyjne.

Drugi wykład poprowadzony przez dr Beatę Orzechowską- wirusologa Instytutu Immunologii i Terapii Doświadczalnej PAN- zajmował się niezmiernie ważnym tematem, a brzmiał "Uwaga wirus! Skuteczne sposoby walki z przeziębieniem ". Przeziębienie- infekcja wirusowa- jest zwykle niegroźną chorobą i mija po kilku dniach, jednak nie wolno jej lekceważyć. Na wykładzie dowiedzieliśmy jak odróżnić zwykłe przeziębienie od grypy i anginy oraz jak leczyć i przede wszystkim jak skutecznie zapobiegać zachorowaniu. Wiemy także czy przeziębienie bierze się z zimna, jakie choroby są wywołane przez wirusy oraz że wirusów przeziębień jest bardzo wiele, a najpopularniejszym jest Rhinowirus. Pani doktor potwierdziła tezę, że zimne stopy prowadzą do przeziębień i poleciła nam dbać o temperaturę w środku nosa. Od dziś każdy nowy lek będziemy sprawdzać na stronie Cochrane, która jest jedną z najbardziej znanych i poważanych baz danych z medycznymi doniesieniami naukowymi. Dziękujemy pani Agnieszce Rak- Skrzypek za kolejny wspólny wyjazd i za to, że zawsze możemy liczyć na jej opiekę.

Ewa Nowak- wychowawca klasy IV TAK/TL 

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW