O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Rekrutacja 2019/2020

O szkole

T. architektury krajobrazu

T. ekonomista

T. informatyk

 

 

T. logistyk

T. mechatronik

T. ochrony środowiska

T. pojazdów samochodowych

 

 

 

Elektroniczny system rekrutacji - Zapraszamy!

Ogłoszenie

Ogłoszenie

 

Pracodawcy, którzy chcą przyjąć uczniów na staże wakacyjne realizowane w ramach projektu "Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim" prosimy o kontakt.

 

Terminy staży:

24 czerwca do 19 lipca 2019

22 lipca do 16 sierpnia 2019

Numer telefonu 71 3892669

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

    Uczniowie Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie w dniu 13 grudnia 2018r po  raz pierwszy w historii szkoły wzięli udział w konkursie „Ligii Młodych Logistyków”. Konkurs ten jest autorskim projektem Naukowego Koła Logistyki DIALOG działającego przy Katedrze Logistyki Ekonomicznej na Wydziale Zarządzania przy Uniwersytecie Ekonomicznym w Katowicach. W tym roku organizowany był już po raz VIII, a w eliminacjach szkolnych wzięło udział 87 szkół, co dało 167 zespołów i 501 uczestników. Konkurs składa się z dwóch etapów – eliminacji szkolnych i Finału, który odbędzie się w dniu 22 marca 2019 roku o godzinie 09:00 w Centrum Nowoczesnych Technologii Informatycznych Uniwersytetu Ekonomicznego w Katowicach. W finale pierwsza część będzie polegała na indywidualnym rozwiązaniu arkusza z zadaniami zamkniętymi i każdy członek zespołu będzie rozwiązywał test indywidualnie, a następnie drużyny przedstawią przygotowaną wcześniej prezentację na temat wskazany przez jury konkursu.

    Celem głównym konkursu jest pogłębienie wartości merytorycznych młodych adeptów logistyki, a także sprawdzenie swojej wiedzy logistycznej i zdobycie umiejętności pracy w grupie, ponieważ ten wyjątkowy konkurs polega właśnie na grupowym rozwiązaniu zadań. Zgodnie z Regulaminem Konkursu jest on przeznaczony dla uczniów szkół ponadpodstawowych każdego typu,  a w szczególności kształcących w zawodach technik logistyk lub technik spedytor, w których nauka kończy się egzaminem maturalnym.

    Do Konkursu szkoły mogły zgłosić maksymalnie  dwa zespoły trzyosobowe. Naszą szkołę reprezentowali uczniowie klasy IV Technikum Logistycznego – zespół 1 -  Tomasz Kantorski, Patryk Chmielewski i Mateusz Michoński, zespół 2 -  Patryk Sirant, Eryk Wołczyk i Kacper Szymaniak. Uczniowie podczas eliminacji szkolnych musieli w grupach rozwiązać uaktywniony o godzinie 11.00 test online, który składał się z 10 sekcji po 3 pytania jednokrotnego wyboru. Pytania były teoretyczne i praktyczne, a czas rozwiązania wynosił tylko 30 minut. Ogłoszenie drużyn zakwalifikowanych do udziału w drugiej części konkursu  nastąpi do dnia 20 grudnia 2018r.

Trzymajmy kciuki za Finał w Katowicach;-)

im

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW