O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

Ogłoszenie

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Szanowni Państwo!


 
Już niebawem, 28 listopada 2019 r.
w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie  odbędzie się AKCJA KOMÓRKOMANIA
pod patronatem dolnośląskiego kuratora oświaty

Akcja #KOMÓRKOMANIA to nie moda na lepszy model telefonu, to moda na uratowanie komuś życia za pomocą komórek. które nosi się w swoim ciele.
 

KOMÓRKOMANIA – akcja rejestracji potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych skierowana do młodych ludzi, którzy zaczynają swoje dorosłe życie. Ten bezinteresowny gest często jest ostatnią szansą na życie dla Pacjenta cierpiącego na białaczkę lub inny nowotwór krwi. W Polsce co godzinę ktoś dowiaduje się, że ma białaczkę, czyli nowotwór krwi. Tę diagnozę słyszą rodzice małych dzieci, młodzież, dorośli. Bez względu na wiek – każdy może zachorować. Na szczęście każdy może też pomóc. Dla wielu chorych jedyną szansą na życie jest przeszczepienie krwiotwórczych komórek macierzystych od niespokrewnionego Dawcy. Jedynie 25% Pacjentów znajduje „bliźniaka genetycznego” w rodzinie, pozostałe 75% zdanych jest na Dawców niespokrewnionych. Prawdopodobieństwo znalezienia odpowiedniego Dawcy wynosi od 1:20 000 do nawet 1 do kilku milionów. Na całym świecie jest ponad 27 milionów potencjalnych Dawców szpiku, ale nadal nie wszyscy Pacjenci znajdują swojego „bliźniaka genetycznego”.

Im więcej zarejestrowanych potencjalnych Dawców, tym większa szansa dla chorych na znalezienie „bliźniaka genetycznego”.

Dlatego tak ważne jest, aby do grona potencjalnych Dawców krwiotwórczych komórek macierzystych dołączały nowe osoby gotowe do podzielenia się cząstką siebie z chorymi na nowotwory krwi.

PRZYŁĄCZ SIĘ DO WALKI Z NOWOTWORAMI KRWI.
TWOJE WSPARCIE MA ZNACZENIE!

Angażując się w organizację akcji przyczyniamy się bezpośrednio w szerzenie idei dawstwa szpiku

Więcej informacji o akcji „komórkomania” i metodach pobrań komórek macierzystych https://www.dkms.pl

 Izabela Michońska

Nasze osiągnięcia

 

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW