O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2

 

Rozwój kształcenia zawodowego - edycja 2


Celem głównym projektu jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolny i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie poprzez unowocześnienie oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy, zwiększenie szans 369 uczniów na regionalnym rynku pracy oraz wsparcie 29 nauczycieli w programie do września 2022 r.


Wsparcie odbędzie się poprzez organizację kursów i szkoleń, doradztwa zawodowo-edukacyjnego, wyjazdów na targi branżowe, zawodoznawcze zajęcia w przedsiębiorstwach, staże uczniowskie oraz szkolenia, studia podyplomowe i staże branżowe dla nauczycieli w zakresie praktycznej nauki zawodu. Zaplanowano także działania mające na celu unowocześnienia oferty kształcenia branżowego i dostosowanie jej do potrzeb lokalnego i regionalnego rynku pracy poprzez prace adaptacyjne oraz zakup nowoczesnego wyposażenia i pomocy dydaktycznych do pracowni zawodowych. W projekcie przewidziano wykorzystanie e-zasobów/e-materiałów dydaktycznych stworzonych dzięki środkom EFS.


Uczniowie technikum aktywnie uczestniczyli w kursach organizowanych w szkole w ramach projektu "Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim - edycja 2": grafika komputerowa, stylizacja paznokci, programowanie robotów.

Technicy zdobyli nie tylko wiedzę, ale przede wszystkim rozwinęli swoje umiejętności, pasje i zainteresowania.

 
 

 


Ankieta skierowana do uczestników staży uczniowskich zorganizowanych

Ankieta skierowana do uczestników kursów/szkoleń

Harmonogram kursów

 

Zobacz więcej

„Być może dla świata jesteś tylko człowiekiem,
ale dla niektórych ludzi jesteś całym światem ...”
Gabriel Garcia Marquez

 

KOŚCIUSZKOWCY DZIĘKUJĄ!

    W piękny i mroźny dzień 09.02.2021r ponad 70 osób przybyło do Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie na pierwszą w  Nowym Roku akcję krwiodawstwa. Krew oddało 56 osób. Powodem odmowy donacji była między innymi zbyt niska lub zbyt wysoka hemoglobina, niskie lub za wysokie ciśnienie,  zażywane lekarstwa, przebyte choroby. Mimo znacznej ilości osób, które nie mogły oddać krwi to i tak była to wyjątkowa akcja! Zebraliśmy ponad 25 litrów krwi!

    Po raz pierwszy do Wołowa  przybyły dwa zespoły medyczne Regionalnego Centrum Krwiodawstwa i Krwiolecznictwa im. Tadeusza Dorobisza we Wrocławiu, aby sprawniej przeprowadzić akcję krwiodawstwa. Niestety, z powodu braków kadrowych był tylko jeden lekarz, co spowodowało nieco dłuższe oczekiwanie, ale czymże jest tych kilka chwil, kiedy tak szczytny cel nam towarzyszy😉

    Organizatorzy akcji krwiodawstwa w dziękują wszystkim ludziom wielkiego serca, którzy tak tłumnie przybyli do naszej szkoły, aby wesprzeć chorych potrzebujących krwi. Dziękujemy funkcjonariuszom Zakładu Karnego w Wołowie, funkcjonariuszom Państwowej Powiatowej Straży Pożarnej w Wołowie i funkcjonariuszom Komendy Powiatowej Policji w Wołowie, mieszkańcom Wołowa, Brzegu Dolnego  i okolic, pracownikom szkoły, uczniom i absolwentom za udział w akcji. Dla chorych jesteście całym światem! Dziękujemy 😉

Izabela Michońska

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Komunikat

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW