O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

70-lecie szkoły Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów, uczniów, rodziców i przyjaciół naszej szkoły na uroczystości jubileuszowe, które odbędą się 18 października 2019 r.

 

Program obchodów jubileuszu

Zebranie z rodzicami

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Jedyna szansa, żeby ochronić świat przed katastrofą klimatyczną, to podjęcie natychmiastowych działań. Nie za rok albo za pięć, TERAZ. Greta Thunberg, szwedzka nastolatka zrozumiała, że nie może dłużej czekać na opieszałych polityków, którzy wcale nie dbają o jej przyszłość. Rozpoczęła SZKOLNY STRAJK.

Swoim przykładem zainspirowała dziesiątki tysięcy młodych ludzi na całym świecie oraz NAS!!!!

15 marca to dzień kolejnej, wielkiej mobilizacji dla klimatu! Na powstrzymanie katastrofy klimatycznej zostało nam niespełna 12 lat. Musimy działać teraz, bo jeśli nie zatroszczymy się o swoją przyszłość sami, po prostu nie będziemy jej mieć.

Kryzys klimatyczny to największe wyzwanie naszych czasów. Musimy sobie z nim poradzić, inaczej nie ma dla nas bezpiecznej przyszłości. Naukowcy mówią wprost - wciąż może nam się udać, ale mamy bardzo niewiele czasu. Na zmianę klimatu wpływ mają różne czynniki, ale to spalanie paliw kopalnych w największym stopniu przykłada się do ocieplenia klimatu. Każdy kolejny stopień, o który ociepli się Ziemia, oznacza bardzo poważne konsekwencje: ekstremalne zjawiska pogodowe, długotrwałe fale upałów, rozprzestrzenianie się chorób, masowe migracje i wysoce prawdopodobne ryzyko konfliktów zbrojnych. Żeby zatrzymać katastrofę klimatyczną, musimy odejść od węgla w ciągu niespełna 12 lat.

To ogromne wyzwanie, ale dlatego najwyższy czas pilnie działać! Tymczasem politycy albo w nieskończoność przeciągają bezowocne rozmowy, albo w ogóle nie przyjmują do wiadomości skali wyzwania, z jakim się mierzymy. A przecież od ich decyzji zależy przyszłość nas wszystkich i całej planety. Dosyć bezczynności.

Nie czekajmy, bo nie ma na co czekać! Potrzebujemy masowej mobilizacji, bo tylko w ten sposób pokażemy politykom że już nie prosimy ich o reakcję, tylko żądamy konkretnych działań.

Dlatego kościuszkowcy nie czekają!!!!! Działają. 15 marca w naszej szkole zorganizowaliśmy strajk dla klimatu. Uczniowie klasy I i III technikum ochrony środowiska  wykonali i rozmieścili plakaty informujące o złym stanie klimatu, z którego wszyscy codziennie korzystamy. W Centrum Edukacji Ekologicznej zostały przeprowadzone prelekcje filmów dokumentacyjnych ze szczytu klimatycznego w Katowicach z 2018r oraz pogadanki na temat walki ze smogiem, niską emisją oraz negatywnym wpływem na środowisko. W tych zajęciach wzięły udział wszystkie klasy pierwsze wraz z opiekunami, którzy chętnie zadawali pytania na temat kształtowania nawyków, pozytywnej i trwałej postawy, świadomości i wrażliwości względem problemów zanieczyszczenia powietrza i ochrony środowiska.

A. Krupa

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW