O szkole
images/Slajdy/szkola_1.png

70-lecie szkoły Serdecznie zapraszamy wszystkich absolwentów, uczniów, rodziców i przyjaciół naszej szkoły na uroczystości jubileuszowe, które odbędą się 18 października 2019 r.

 

Program obchodów jubileuszu

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„Tam sięgaj, gdzie wzrok nie sięga,
Łam, czego rozum nie złamie”
Adam Mickiewicz

 

    Absolwenci Technikum im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie mogliby dziś wspólnie zaśpiewać „Tak niedawno żeśmy się spotkali, a już pożegnania nadszedł czas, tyle żeśmy z sobą przebywali, a dziś już wspomnienia łączą nas….”Tak niedawno, bo 1 września 2015r, po raz pierwszy jako uczniowie klas pierwszych przeszli uroczyście przez piękną bramę szkoły, a 15 maja 2019r już jako absolwenci szkoły ostatni raz uczestniczyli  w uroczystości, która została przygotowana specjalnie dla nich.  Apel pożegnania kolejnego rocznika „kościuszkowców” uroczyście rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Żeliźniak, dziękując uczniom za 4 lata promocji naszej szkoły na różnych konkursach, olimpiadach, zawodach sportowych, za udział w kampaniach społecznych, akcjach charytatywnych,  za reprezentowanie szkoły na różnych uroczystościach, a także za życzliwość i wsparcie okazywane młodszym kolegom i koleżankom. Pani Dyrektor w imieniu wychowawców i nauczycieli różnych przedmiotów wręczyła nagrody najlepszym uczniom klas IV wyróżniającym się w nauce, sporcie, działalności artystycznej. Uczniowie otrzymali również piękne nagrody za zajęcie wysokich miejsc w ogólnopolskim konkursie języka angielskiego, a także za działalność charytatywną i honorowe oddawanie krwi. Nie zabrakło również podziękowań dla Rodziców wyróżniających się absolwentów, którzy odbierając od Pani Dyrektor Listy Gratulacyjne nie kryli wzruszenia.

    Wśród gości uświetniających szkolną akademię była Pani Katarzyna Uran, która w imieniu Pana Starosty Janusza Dziarskiego wręczyła List Gratulacyjny dla najlepszego absolwenta Mateusza Michońskiego jednocześnie nadając naszemu tegorocznemu maturzyście zaszczytny tytuł Ucznia Roku.

    Benefis maturzystów w części artystycznej przeplatał się łzami wzruszenia i śmiechu. Uczniowie klas III przygotowali piękną prezentację zdjęć prezentujących różne wydarzenia w okresie 4 lat nauki, nagrali humorystyczny film pokazujący zmiany w zachowaniu uczniów w klasie I i IV, a najwięcej emocji wzbudził nagrany wywiad z maturzystami „Matura to bzdura”. Wiele emocji wywołały wspólnie odśpiewane przez uczniów piosenki „Ostatni raz z moją klasą” i „Do widzenia przyjaciele”.

    Teraz pozostało nam wszystkim trzymać mocno kciuki za naszych absolwentów, którzy przystąpili do egzaminów maturalnych. Oby wszyscy byli pełni radości 4 lipca, kiedy zostaną ogłoszone wyniki. Trzymamy kciuki!

„Otwarci, prawi, pełni miłości,
idźcie odważnie przez życie,
by w końcu drogi bez wątpliwości,
w lustro popatrzeć na swe odbicie.”
Tomasz Fiedorowicz

im

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas naCopyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW