O szkole
images/Slajdy_21/szkola_21_1.png

Rekrutacja 2024/2025

Rozwój kształcenia zawodowego w Powiecie Wołowskim – edycja 3

Dzięki wsparciu z Funduszy Europejskich realizujemy projekt, którego celem jest poprawa jakości kształcenia w Zespole Szkół Zawodowych w Wołowie, Zespole Szkół Zawodowych w Brzegu Dolnym i Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie.

Skupiamy się na wsparciu praktycznej nauki zawodu, rozwoju kompetencji kluczowych, w tym kompetencji zielonych i przyszłości oraz wzmocnieniu zdrowia psychicznego uczennic i uczniów 3 szkół zawodowych Powiatu Wołowskiego.

Wsparcie realizowane będzie poprzez zajęcia rozwijające kompetencje kluczowe, staże uczniowskie, kursy, doradztwo zawodowo-edukacyjne, wyjazdy na targi branżowe, wizyty zawodoznawcze, warsztaty na uczelniach wyższych, a także zajęcia integracyjne, wzmacniające umiejętności społeczno-emocjonalne i zdrowie psychiczne.

Zakładamy, że projektem obejmiemy co najmniej 410 uczniów i uczennic.


Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Od poniedziałku, 03.06.2019 r. gościli u nas  w Wołowie uczniowie  wraz z opiekunkami z Zintegrowanego Zespołu Szkół w Buchholz. Do południa pierwszego dnia młodzież wypoczywała, ponieważ przyjechała do nas bardzo wcześnie rano. Po południu goście wraz  z partnerami polskimi zwiedzili nasze miasto, szukając jednocześnie odpowiedzi do quizu o Wołowie. Właściwy program rozpoczął się dopiero o godzinie 15.00 w Urzędzie Miasta i Gminy, gdzie grupa polska, którą stanowili uczniowie trzech  wołowskich szkół: Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orląt Lwowskich oraz grupa niemiecka, została powitana przez wiceburmistrza miasta Wołów pana Jacka Włoska. We wtorek pojechaliśmy  na wycieczkę w polskie góry Karkonosze. Najpierw zwiedziliśmy urokliwie miasteczko Karpacz. Po obfitym obiedzie podziwialiśmy Kościół Górski Naszego Zbawiciela- Wang-  ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach, przeniesiony w 1842 z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii. Kościół został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII wieku. Przed nami jednak był jeszcze najtrudniejszy  odcinek. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na pieszą wędrówkę do Strzechy Akademickiej, do schroniska położonego na prastarym szlaku wiodącym na najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę. Jest to drugie co do wielkości schronisko w polskich Karkonoszach położone pośrodku Złotówki, szerokiego, bezleśnego grzbietu oddzielającego Kocioł Małego Stawu od Białego Jaru na wys. 1258 m. Po bardzo długiej nocy z samego rana, po obfitym śniadaniu wyruszyliśmy na Snieżkę, na najwyższy szczyt Karkonoszy. Po krótkim wypoczynku w Schronisku Górskim Dom Śląski-  jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Karkonoszach, położonym u podnóża Śnieżki na wysokości 1400 m n.p.m. na samej granicy czesko - polskiej, weszliśmy na szczyt Śnieżka czarnym szlakiem, z czego byliśmy dumni , biorąc pod uwagę również  warunki atmosferyczne, blisko 30 stopni upału. smile Na szczycie relaksowaliśmy się i nabieraliśmy sił  robiąc liczne pamiątkowe zdjęcia i wróciliśmy do naszego schroniska na obiad, a następnie zeszliśmy do Karpacza, gdzie czekał na nas upragniony autobus.

Czwartek  był dniem na „warsztatowym” . W bibliotece miejskiej w Wołowie w grupach polsko- niemieckich uczniowie pracowali nad projektem „Co się dowiedzieliśmy o sobie nawzajem, jakie są między nami różnice, a jakie  podobieństwa”. Następnie grając w Kahoota podsumowaliśmy wyniki gry miejskiej.  Popołudnie czwartkowe uczniowie  spędzili ze swoimi rodzinami.  Natomiast my miałyśmy  okazję pokazać nauczycielkom z Niemiec przepiękny cysterski zespół klasztorny w Lubiążu.

Piątek spędziliśmy we Wrocławiu.  Zobaczyliśmy między innymi Rynek,  Uniwersytet Wrocławski, Katedrę na Ostrowie Tumskim, wrocławski Ratusz, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie na  Moście Miłości,  by wreszcie  w grupach polsko- niemieckich  wziąć udział w grze  miejskiej  po Wrocławiu.

Sobota była dniem rodzinnym aż do wieczora, kiedy to zakończył się program i jego uczestnicy musieli się ze sobą rozstać, lecz nie na długo, bo już na początku kolejnego roku szkolnego  planowana jest rewizyta w Buchholz.

Program był finansowany przez Burmistrza Gminy Wołów – pana Dariusza Chmurę - oraz Fundację Współpracy Młodzieży w Poczdamie, a przeprowadzony został przez panie germanistki: Anettę Błaszczyńską- Pukas, Dorotę Winiarz i Ewę Nowak. Słowa podziękowania należą się również Paniom z wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Pomocy Społecznej, Marzannie Koczuk,  Paulinie Kopocińskiej oraz kierownik wydziału Kindze Pisching, bez których zaangażowania wymiana ta nie miałaby miejsca.

Ewa Nowak- germanistka Technikum nr 1 im. T. Kościuszki w Wołowie

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 



Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW