O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły


Informacja o porozumieniu z PCC

 
 
 

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Komunikat

Informuję, że w związku z panującą pandemią Koronawirusa, decyzją Ministra Edukacji Narodowej stacjonarne zajęcia lekcyjne w szkole zostają  po raz kolejny zawieszone  do dnia 07 czerwca 2020 r.

Nadal obowiązuje ustalony plan zajęć dydaktycznych dla każdego oddziału. Zajęcia te odbywają się w trybie zdalnego nauczania a niektóre z nich  w trybie online.

Od dnia 25 maja 2020 r.  uruchamiamy konsultacje dla maturzystów a od dnia 01 czerwca konsultacje dla wszystkich uczniów  technikum według wcześniej podanego harmonogramu.

Nie ustawajmy w naszych działaniach, podchodźmy  z rozsądkiem do naszych obowiązków, uzbroimy się w cierpliwość, przestrzegajmy ustalonych wytycznych!

Barbara Żeliźniak - dyrektor szkoły

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Od poniedziałku, 03.06.2019 r. gościli u nas  w Wołowie uczniowie  wraz z opiekunkami z Zintegrowanego Zespołu Szkół w Buchholz. Do południa pierwszego dnia młodzież wypoczywała, ponieważ przyjechała do nas bardzo wcześnie rano. Po południu goście wraz  z partnerami polskimi zwiedzili nasze miasto, szukając jednocześnie odpowiedzi do quizu o Wołowie. Właściwy program rozpoczął się dopiero o godzinie 15.00 w Urzędzie Miasta i Gminy, gdzie grupa polska, którą stanowili uczniowie trzech  wołowskich szkół: Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki, Liceum Ogólnokształcącego im. Mikołaja Kopernika i Szkoły Podstawowej nr 2 im. Orląt Lwowskich oraz grupa niemiecka, została powitana przez wiceburmistrza miasta Wołów pana Jacka Włoska. We wtorek pojechaliśmy  na wycieczkę w polskie góry Karkonosze. Najpierw zwiedziliśmy urokliwie miasteczko Karpacz. Po obfitym obiedzie podziwialiśmy Kościół Górski Naszego Zbawiciela- Wang-  ewangelicki kościół parafialny w Karpaczu w Karkonoszach, przeniesiony w 1842 z miejscowości Vang, leżącej nad jeziorem Vangsmjøsa w Norwegii. Kościół został zbudowany z sosnowych bali w miejscowości Vang w południowej Norwegii, na przełomie XII i XIII wieku. Przed nami jednak był jeszcze najtrudniejszy  odcinek. Po krótkim odpoczynku udaliśmy się na pieszą wędrówkę do Strzechy Akademickiej, do schroniska położonego na prastarym szlaku wiodącym na najwyższy szczyt Karkonoszy - Śnieżkę. Jest to drugie co do wielkości schronisko w polskich Karkonoszach położone pośrodku Złotówki, szerokiego, bezleśnego grzbietu oddzielającego Kocioł Małego Stawu od Białego Jaru na wys. 1258 m. Po bardzo długiej nocy z samego rana, po obfitym śniadaniu wyruszyliśmy na Snieżkę, na najwyższy szczyt Karkonoszy. Po krótkim wypoczynku w Schronisku Górskim Dom Śląski-  jednym z najbardziej atrakcyjnych miejsc w Karkonoszach, położonym u podnóża Śnieżki na wysokości 1400 m n.p.m. na samej granicy czesko - polskiej, weszliśmy na szczyt Śnieżka czarnym szlakiem, z czego byliśmy dumni , biorąc pod uwagę również  warunki atmosferyczne, blisko 30 stopni upału. smile Na szczycie relaksowaliśmy się i nabieraliśmy sił  robiąc liczne pamiątkowe zdjęcia i wróciliśmy do naszego schroniska na obiad, a następnie zeszliśmy do Karpacza, gdzie czekał na nas upragniony autobus.

Czwartek  był dniem na „warsztatowym” . W bibliotece miejskiej w Wołowie w grupach polsko- niemieckich uczniowie pracowali nad projektem „Co się dowiedzieliśmy o sobie nawzajem, jakie są między nami różnice, a jakie  podobieństwa”. Następnie grając w Kahoota podsumowaliśmy wyniki gry miejskiej.  Popołudnie czwartkowe uczniowie  spędzili ze swoimi rodzinami.  Natomiast my miałyśmy  okazję pokazać nauczycielkom z Niemiec przepiękny cysterski zespół klasztorny w Lubiążu.

Piątek spędziliśmy we Wrocławiu.  Zobaczyliśmy między innymi Rynek,  Uniwersytet Wrocławski, Katedrę na Ostrowie Tumskim, wrocławski Ratusz, zrobiliśmy pamiątkowe zdjęcie na  Moście Miłości,  by wreszcie  w grupach polsko- niemieckich  wziąć udział w grze  miejskiej  po Wrocławiu.

Sobota była dniem rodzinnym aż do wieczora, kiedy to zakończył się program i jego uczestnicy musieli się ze sobą rozstać, lecz nie na długo, bo już na początku kolejnego roku szkolnego  planowana jest rewizyta w Buchholz.

Program był finansowany przez Burmistrza Gminy Wołów – pana Dariusza Chmurę - oraz Fundację Współpracy Młodzieży w Poczdamie, a przeprowadzony został przez panie germanistki: Anettę Błaszczyńską- Pukas, Dorotę Winiarz i Ewę Nowak. Słowa podziękowania należą się również Paniom z wydziału Edukacji, Kultury, Sportu i Pomocy Społecznej, Marzannie Koczuk,  Paulinie Kopocińskiej oraz kierownik wydziału Kindze Pisching, bez których zaangażowania wymiana ta nie miałaby miejsca.

Ewa Nowak- germanistka Technikum nr 1 im. T. Kościuszki w Wołowie

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW