O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Filmy i prezentacje o naszej szkole

Zapraszamy do obejrzenia filmów i prezentacji przygotowanych przez uczniów naszej szkoły


Informacja o porozumieniu z PCC

 
 
 

Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik w Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki w Wołowie

Drodzy uczniowie, jak zapewne wiecie jeszcze w roku szkolnym 2016/2017  Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki  podpisało  porozumienie o współpracy w ramach projektu „Klasa patronacka w zawodzie technik mechatronik" z PCC Rokita SA z siedzibą w Brzegu Dolnym oraz PCC EXOL S.A. z siedzibą w Brzegu Dolnym.

W ramach tego  porozumienia organizowane są dla uczniów  kształcących się w zawodzie technik mechatronik wycieczki dydaktyczne i zajęcia dydaktyczno-praktyczne w jednostkach organizacyjnych Grupy PCC, a dla najpilniejszych  przyznawane są comiesięczne stypendia naukowe (od drugiego semestru klasy pierwszej) z funduszu stypendialnego utworzonego przez Grupę PCC.

To oferta z której warto skorzystać!

Nie czekaj ! Nie zwlekaj ! Nie wahaj się ! Czekamy właśnie na Ciebie 😊

Rekrutacja 2020/2021

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

TURBOLANDESKUNDE – WĘDRÓWKA PO KRAJACH NIEMIECKIEGO OBSZARU JĘZYKOWEGO

W grudniu  odbyła się VI edycja  konkursu „TURBOLANDESKUNDE – DIE SCHWEIZ“ , w którym wzięli  także udział uczniowie z Technikum nr 1 w Wołowie. Organizatorem jest Polskie Stowarzyszenie Nauczycieli Języka Niemieckiego, a odbywa się on pod patronatem Międzynarodowego Stowarzyszenia Nauczycieli Języka Niemieckiego  przy wsparciu Goethe Institut w Warszawie i adresowany jest  do uczniów wszystkich szkół ponadpodstawowych w Polsce. Jego celem jest między innymi rozbudzanie i pogłębianie zainteresowania krajami niemieckojęzycznymi, rozbudzanie otwartości na inne kultury, doskonalenie umiejętności wykorzystywania technologii komputerowej i informacyjnej do poszerzania i prezentacji własnej wiedzy,  doskonalenie umiejętności prezentacji własnych osiągnięć i współpracy w grupie oraz  przyzwyczajanie uczniów do sprawdzania swojej wiedzy i umiejętności poprzez udział w konkursach. W etapie szkolnym wzięło udział 12 chętnych uczniów tworząc cztery  grupy 3-osobowe. Najlepszymi okazali się uczniowie III TI : Oliwa Szubska, Paweł Łubkowski oraz Aleksander Chwiszczuk, którzy  zakwalifikowali się do etapu regionalnego i 06.03.2020 r. we Wrocławiu  będą ponownie walczyć o zwycięstwo. Gratuluję wszystkim uczestnikom, a w szczególności wygranym.

Ewa Nowak

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW