O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje w Zawodzie

Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje w Zawodzie

 

Od dnia 11 stycznia 2021 r. rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej styczeń – luty 2021 r.

Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie naszej szkoły: http://www.zswolow.pl/ w zakładce uczniowie – egzamin zawodowy oraz w przesłanych do Was wiadomościach za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Przypominam, że do obowiązków zdającego egzamin należy:

  1. codzienne odczytywanie wiadomości w dzienniku elektronicznym,
  2. zapoznanie się z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 10 grudnia 2020 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający podczas egzaminu:
    w części pisemnej
    w części praktycznej

 

WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW EGZAMINU ZWIĄZANE Z COVID-19!

Wewnętrzne procedury dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej (styczeń – luty) 2021 r. w CKZiU w Wołowie

Nauczanie zdalne

KOMUNIKAT

Informuję, że nauczanie zdalne zostało przedłużone do dnia 31 stycznia 2021 roku. Kształcenia zawodowe z zakresu praktycznej nauki zawodu będzie realizowane według poniższego harmonogramu

 

Harmonogram zajęć praktycznych w formie stacjonarnej w CKZiU w Wołowie od 18 stycznia

Regulamin organizacji pracy szkoły od dnia 24 października 2020 r.

Dyrektor szkoły
Barbara Żeliźniak

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„Podróże mają magiczną moc uzdrawiania duszy i zdecydowanie pomagają zdystansować się do problemów dnia codziennego. Nie rozwiązują ich bezpośrednio, jednak pomagają przewartościować i spojrzeć na nie jakby z drugiego brzegu rzeki”

Martyna Wojciechowska

Kościuszkowcy w czekoladowej manufakturze

    Nasza podróż na pewno nie była taka, jak Martyny Wojciechowskiej, ale zdecydowanie była magiczna, uzdrawiająca, dystansująca od problemów, i co bardzo ważne, wiązała się również z przyjemnościami smakowymi;-) Któż nie lubi czekolady?
    11 grudnia 2019 roku uczniowie klas IV Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki wyjechali na wycieczkę zawodoznawczą do Muzeum Czekolady w Poznaniu. To tam znajduję się słynna na całą Polskę Manufaktura Czekolady, gdzie ręcznie wyrabia się przepyszne praliny, czekolady i inne produkty ze słodkiego „kruszcu”. Wybraliśmy to miejsce aby połączyć przyjemne z pożytecznym. Podczas warsztatu poznaliśmy miejsca, gdzie rośnie kakaowiec, którego ziarno wykorzystywane jest do produkcji belgijskiej czekolady. Mogliśmy zobaczyć owoc kakaowca i spróbować uprażonych ziaren, śruty i masła kakaowego. Dzięki projekcji filmu zobaczyliśmy, jak wygląda praca na plantacji kakao w Ghanie. Najważniejszym elementem wyjazdu był udział w tworzeniu własnej tabliczki czekolady, gdzie każdy mógł wykazać się kreatywnością tworząc swoiste słodkie dzieło sztuki. Byliśmy także obserwatorami procesu produkcji pralin czekoladowych z różnym nadzieniem, które po zakończeniu cyklu produkcyjnego ze smakiem zjedliśmy.  Nasz udział w warsztatach czekoladowych wzbogacił finansowo organizację charytatywną CACOA HORIZONS FOUNDATION wspierającą rolników uprawiających kakaowiec w Zachodniej Afryce. Z każdego biletu i z każdej zakupionej czekolady część pieniędzy przekazywana jest właśnie do tego dalekiego zakątka  świata, skąd pochodzi główny surowiec wykorzystywany w produkcji czekolady.
    Wyjazd na wycieczkę mógł być możliwy dzięki realizacji w Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Wołowie projektu "Wysoka jakość edukacji szkół Powiatu Wołowskiego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Społecznego w ramach Regionalnego Programu Operacyjnego  Województwa Dolnośląskiego. Ze środków unijnych zostały opłacone bilety wstępu,  przejazd i ciepły posiłek.

Izabela Michońska

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Komunikat

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW