O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Nauczanie zdalne

KOMUNIKAT

Informuję, że nauczanie zdalne zostało przedłużone do dnia 29 listopada 2020 r. Klasy IV w  formie stacjonarnej uczestniczą jedynie w zajęciach praktycznych według ustalonego harmonogramu.

 

Regulamin organizacji pracy szkoły od dnia 24 października 2020 r.

Dyrektor szkoły
Barbara Żeliźniak

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

„Pierwszy krok do zrzucenia niewoli

to odważyć się być wolnym,

pierwszy krok do zwycięstwa

to poznać się na własnej sile”

                            Tadeusz Kościuszko

 

Ślubowanie Kościuszkowców

    W ubiegłym roku Technikum nr 1 im. Tadeusza Kościuszki obchodziło piękną uroczystość 70-lecia istnienia. Tyle roczników młodych ludzi kształciło się w murach naszej szkoły, a w roku szkolnym 2020/2021 w szeregi „Kościuszkowców” wstąpiła grupa 77 nowych uczniów, którzy właśnie naszą szkołę wybrali jako kolejny etap kształcenia.

    Uroczystość złożenia przysięgi na Sztandar Szkoły odbyła się w innej atmosferze niż zwykle, ponieważ ze względu na sytuację związaną z pandemią w szkolnej auli obecni byli wyłącznie uczniowie klas pierwszych, wychowawcy, dyrekcja szkoły i organizatorzy uroczystości – uczniowie klas wyższych wraz z opiekunem samorządu szkolnego Panią Dorotą Winiarz.

    Ceremonię ślubowania w dniu 24.09.2020 r. rozpoczęła Pani Dyrektor Barbara Żeliźniak przybliżając uczniom sylwetkę Patrona szkoły. Uczniowie mogli zobaczyć piękny album „Tadeusz Kościuszko - Polski i Amerykański bohater” traktujący o poszczególnych etapach życia Naczelnika, wzbogacony licznymi anegdotami, pięknymi zdjęciami, pokazujący Kościuszkę nie tylko jako wodza i polityka, ale też jako zwykłego człowieka. Pani Dyrektor odczytała uczniom fragment mówiący o tym, jak młody Tadeusz Kościuszko każdego dnia chciał stawać się lepszym i chciał się doskonalić, żeby osiągnąć założone cele. I tego też życzyła pierwszoklasistom - poznawania własnej siły w pokonywania codziennych słabości i odnajdowania każdego dnia radości ze zdobywania nowej wiedzy i umiejętności będących bazą do budowania pięknej ścieżki kariery w przyszłości.

    Pięknie przygotowany apel wynagrodził wszystkim niedogodności związane z obostrzeniami sanitarnymi i na chwilę pozwolił zapomnieć o wirusie. A uczniowie klas pierwszych na długo zapamiętają dzień, w którym zostali oficjalnie przyjęci do grona „kościuszkowców”, emocje towarzyszące Ślubowaniu na Sztandar Szkoły, ciepłe słowo od Pani Dyrektor i starszych kolegów i wzruszające piosenki odśpiewane przez szkolny zespół muzyczny. Niech honor, prawda i uczciwość będą drogowskazem Waszego działania i postępowania. Witajcie w naszej szkolnej rodzinie!

Izabela Michońska

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Komunikat

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW