O szkole
images/Slajdy/szkola_20_1.png

Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje w Zawodzie

Egzamin Potwierdzający Kwalifikacje w Zawodzie

 

Od dnia 11 stycznia 2021 r. rozpoczną się egzaminy potwierdzające kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej styczeń – luty 2021 r.

Szczegółowe informacje umieszczone są na stronie naszej szkoły: http://www.zswolow.pl/ w zakładce uczniowie – egzamin zawodowy oraz w przesłanych do Was wiadomościach za pośrednictwem dziennika elektronicznego.

Przypominam, że do obowiązków zdającego egzamin należy:

  1. codzienne odczytywanie wiadomości w dzienniku elektronicznym,
  2. zapoznanie się z Komunikatem dyrektora Centralnej Komisji Egzaminacyjnej z 10 grudnia 2020 r. w sprawie materiałów i przyborów pomocniczych, z których mogą korzystać zdający podczas egzaminu:
    w części pisemnej
    w części praktycznej

 

WAŻNE INFORMACJE DLA UCZESTNIKÓW EGZAMINU ZWIĄZANE Z COVID-19!

Wewnętrzne procedury dotyczące organizowania i przeprowadzania egzaminów potwierdzających kwalifikacje w zawodzie w sesji zimowej (styczeń – luty) 2021 r. w CKZiU w Wołowie

Nauczanie zdalne

KOMUNIKAT

Informuję, że nauczanie zdalne zostało przedłużone do dnia 31 stycznia 2021 roku. Kształcenia zawodowe z zakresu praktycznej nauki zawodu będzie realizowane według poniższego harmonogramu

 

Harmonogram zajęć praktycznych w formie stacjonarnej w CKZiU w Wołowie od 18 stycznia

Regulamin organizacji pracy szkoły od dnia 24 października 2020 r.

Dyrektor szkoły
Barbara Żeliźniak

Dziennik elektroniczny

Platforma edukacyjna

Plan lekcji

My na Facebooku

Z przyjemnością pragnę podzielić się radosną wiadomością na temat ucznia klasy 4TI, Pawła Łubkowskiego. Otóż  Paweł kandydował do Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji. Nie było łatwo, ponieważ na jedno miejsce przypadało 10 kandydatów... A jednak Paweł był bezkonkurencyjny i został członkiem wyżej wymienionej Rady. Myślę, że możemy być z niego dumni! Gratulujemy i życzymy Pawłowi dalszych sukcesów. A teraz oddajmy głos samemu zwycięzcy.

Wychowawczyni kl. 4TI, Mariola Fyda

Dzień dobry!

Dziękuję za gratulacje. Ku mojemu wielkiemu zdziwieniu, dostałem się do Rady Dzieci i Młodzieży przy Ministrze Edukacji I Nauki. Na 1 miejsce przypadało ok. 10 zgłoszeń, w tym roku było największe zainteresowanie tą rada, ponieważ wpłynęło  331 zgłoszeń z całej Polski, natomiast do rady mogło się dostać tyko 2 osoby z województwa, członek rady oraz zastępca członka rady, Mi udało się zostać członkiem rady, więc reprezentuje w Radzie, całe Województwo Dolnośląskie. Proces rekrutacji oraz ilość dokumentów, które trzeba było wypełnić i wysłać była ogromna. W procesie rekrutacji największą „wagę" miało zaangażowanie w wolontariaty oraz projekty społeczne. Ogólnie rzecz ujmując trzeba było wysłać wszystkie dokumenty, które potwierdzały jakieś  osiągnięcia czyli np.: świadectwa z czerwonym paskiem, zaświadczenia z wolontariatów, wyróżnienia z konkursów, zajęte miejsce w konkursach, udział w projektach społecznych. Trzeba było również napisać swoje CV, oraz uzasadnienie udziału w pracach rady, które polegało na napisaniu ,,swojej wizji działalności rady,,  to tyle z procesu rekrutacji.

Ogólnie o radzie
Rada Dzieci i Młodzieży RP jest organem doradczym Pana Ministra głównym zadaniem Rady jest wyrażanie opinii dzieci i młodzieży w sprawach związanych z oświatą i wychowaniem. Szczególnie dotyczy to planowanych zmian i propozycji rozwiązań w tym zakresie. W skład Rady wchodzi ogólnie 32 członków, z czego  16 to członkowie, a kolejnych 16 to ich zastępcy, którzy zastępują członka rady gdy nie morze wziąć  udziału w posiedzeniu Rady. Posiedzenie Rady Dzieci i Młodzieży zwołuje sam minister lub na wniosek przewodniczącego rady dzieci i młodzieży. W ubiegłą sobotę odbyło się takie spotkanie zapoznawcze, oczywiście przez internet. Każdy miał  możliwość opowiedzieć o sobie, o swoich zainteresowaniach. Podczas tego spotkania zauważyłem, że uczestnicy rady są bardzo zróżnicowani pod względem zainteresowań oraz poglądów, ale jedna rzecz nas łączy, chęć wspólnego działania. W obecnym czasie posiedzenia rady odbywają się w formie zdalnej, natomiast tak ,,normalnie,, odbywają się w Warszawie w budynku Ministerstwa Edukacji i Nauki (MEN).

Paweł Łubkowski

70-lecie, galeria zdjęć

70-lecie, drzewko, artykuł

Jubileusz 70-lecia - atrtykuł

Nasze osiągnięcia

Galeria zdjęć

Komunikat

Mapa

Stopka

Kontakt

Wołów, ul. Tadeusza Kościuszki 27
tel/fax: 71/3892669
e-mail : Ten adres pocztowy jest chroniony przed spamowaniem. Aby go zobaczyć, konieczne jest włączenie w przeglądarce obsługi JavaScript.
Śledź nas na

 Copyright © 2018. CKZiU Wołów. Joomla. Designed by IDW